Arka Gdynia - Olimpia Elbląg 0:1. Zwycięstwo po rzucie karnym

2015-02-28 18:20:28(ost. akt: 2015-03-01 12:07:39)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Elbląscy piłkarze wygrali w sobotę (28 lutego) w Gdyni mecz sparingowy z Arką 1:0. Bramkę z rzutu karnego zdobył w 71 minucie spotkania Jakub Bojas.

Dla Olimpii był to jedenasty mecz kontrolny przed rozpoczęciem rozgrywek. Tym razem podopieczni trenera Adama Borosa zmierzyli się na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni z tamtejszą Arką. W zespole gospodarzy wystąpiła druga część kadry I-ligowej Arki. Natomiast w Olimpii pojawił się pozyskany z Floty Świnoujście Dawid Kubowicz.

Od pierwszych minut aktywni byli goście i już w 8. min Łukasz Pietroń strzelił silnie, ale piłka przeleciała obok słupka. W 20. min gospodarze, za sprawą Grzegorza Tomasiewicza, mogli objąć prowadzenie, ale piłkę zmierzającą w same okienko bramki z najwyższym trudem na rzut rożny sparował Adam Wasiluk. Kwadrans później sfaulowany został Anton Kołosow, który musiał opuścić boisko i już do końca nie zagrał.
Po przerwie kibice zobaczyli tylko jednego gola. W 71. min Radosław Stępień egzekwował rzut wolny, piłka trafiła w rękę stojącego w murze Tomasza Wójcinowicza i arbiter podyktował „jedenastkę”. Jej pewnym egzekutorem okazał się Krzysztof Bojas, który tym samym ustalił wynik spotkania.