Start Elbląg zremisował z Zagłębiem Lubin 24:24

2015-03-08 19:18:59(ost. akt: 2015-03-08 20:46:12)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Piłkarki ręczne Startu Elbląg zremisowały w niedzielę (08.03) z Zagłębiem Lubin 24:24 (11:13). Bramkę na wagę remisu rzuciła Katarzyna Kołodziejska w 59. minucie.

Dla Startu pojedynek z aktualnym wicemistrzem Polski był ostatnim występem w rundzie zasadniczej przed własną publicznością. W najbliższą środę, na zakończenie tej części rozgrywek, zagrają w Szczecinie z Pogonią. Wiele wskazuje na to, że do play-off drużyna Antoniego Pareckiego przystąpi z szóstego miejsca w tabeli. Może ją jeszcze wyprzedzić Ruch Chorzów, ale Ślązaczki zagrają w środę z Zagłębiem w Lubinie i raczej punktów nie zdobędą.

Elblążanki do meczu z Zagłębiem przystąpiły z olbrzymią wolą odniesienia sukcesu. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem wszystkie zawodniczki otrzymały kwiaty od kibiców elbląskiej drużyny. Od pierwszych minut gry było widać olbrzymią determinację w grze gospodyń. Dzięki temu po siedmiu minutach prowadziły 5:2. Lubinianki szybko jednak doszły do siebie i zaczęły odrabiać straty. W 15. min był już remis 6:6 i trener Antoni Parecki poprosił o czas. Chwilę po wznowieniu gry do elbląskiej bramki trafiła Anna Pałgan i Zagłębie po raz pierwszy w tym spotkaniu objęło prowadzenie.

W drugiej połowie przez większy czas prowadziło Zagłębie - w 38. min po trafieniu Agnieszki Jochymek przewaga wicemistrzyń kraju urosła nawet do trzech bramek (14:17). To jednak nie załamało elblążanek. Podobnie jak czerwona kartka dla Moniki Aleksandrowicz w 50. minucie za faul na Kindze Lalewicz. Wtedy na tablicy wyników był kolejny remis 21:21. Ostatnie minuty niedzielnego meczu to była prawdziwa wojna nerwów. Zagłębie w 57. min prowadziło jeszcze 24:22, ale ostatnie słowo należało do Startu, który zdobył dwie bramki z rzędu, a ich autorkami były Hanna Sądej i Katarzyna Kołodziejska.
Jeszcze na 25 sekund przed końcem zwycięstwo swojej drużynie mogła zapewnić Kaja Załęczna. W elbląskiej bramce jej rzut obroniła Ewelina Kędzierska.

Pozostałe wyniki 20. kolejki: Olimpia-Beskid Nowy Sącz — Pogoń Szczecin 22:36 (14:14), Energa AZS Koszalin — SPR Olkusz 36:24 (20:10), KPR Jelenia Góra — Vistal Gdynia 25:32 (13:16), Ruch Chorzów — Sambor Tczew 35:31 (18:13), mecz MKS Lublin — Piotrcovia Piotrków Trybunalski przełożony na 25 marca.