Start Elbląg przegrał z Pogonią w Szczecinie 31:36

2015-03-11 19:28:49(ost. akt: 2015-03-12 13:47:58)

Piłkarki ręczne Startu Elbląg zakończyły w środę (11.03) rundę zasadniczą. W Szczecinie elbląskie szczypiornistki przegrały z miejscową Pogonią 31:36 (12:17), chociaż jeszcze na osiem minut przed końcem był remis 30:30.

Start rozegrał ostatni mecz rundy zasadniczej z Pogonią wcześniej ze względu na udział drużyny ze Szczecina w europejskich rozgrywkach. Już w środę mógł sobie zapewnić awans do play-off z szóstego miejsca. Musiał tylko zdobyć jeden punkt, by Ruch Chorzów stracił szansę na wyprzedzenie go w tabeli (elblążanki mają korzystniejszy bilans bezpośrednich spotkań). Tak się nie stało i teraz musi czekać na wynik niedzielnego spotkania Ruchu z Zagłębiem Lubin.

Początek meczu w Szczecinie nie zapowiadał końcowych emocji. Pogoń, która w tym sezonie przed własną publicznością przegrała tylko raz, już po 6 minutach prowadziła 5:2, a po kwadransie 11:6. Zaraz po przerwie przewaga gospodyń urosła ponownie do pięciu bramek (18:13).

Elbląskie szczypiornistki nie zrezygnowały z walki. Najlepiej zagrały między 40 a 51. minutą. W tym czasie trzykrotnie na tablicy wyników pojawiał się remis - ostatni 30:30 w 51. min. W kolejnych czterech minutach do bramki trafiały już tylko gospodynie i to czterokrotnie. To był decydujący cios, po którym Start już się nie podniósł.

— To był ciekawy mecz dla oka, jednak końcówka spotkania nie należała do nas. Dziewczyny naprawdę powalczyły, chociaż tym razem słabiej zagrały w obronie. Rywalki odskakiwały nam na kilka bramek, ale my ambitnie je goniłyśmy. Nie zasłużyłyśmy na tak wysoką porażkę — podsumowała mecz Justyna Stelina, drugi trener Startu.

W środę odbył się jeszcze jeden mecz kobiecej superligi - zaległy z 18. kolejki. Zagłębie Lubin przegrało z MKS Selgrosem Lublin 24:31 (13:15).

Pozostałe mecze 22. kolejki: KPR Jelenia Góra — Sambor Tczew, Piotrcovia Piotrków Trybunalski — Energa AZS Koszalin, SPR Olkusz — Olimpia-Beskid Nowy Sącz, Zagłębie Lubin — Ruch Chorzów, mecz rozegrany awansem Vistal Gdynia — MKS Selgros Lublin 25:24 (8:10).