Czwartek, 25 lutego 2021. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

Od Ziemi Elbląskiej do Tańca z gwiazdami. Czy elblążanin wygra program Polsatu?

2015-04-02 17:00:00 (ost. akt: 2015-04-02 17:43:09)
Agnieszka Kaczorowska i Krzysztof Wieszczek

Agnieszka Kaczorowska i Krzysztof Wieszczek

Autor zdjęcia: Krzysztof Opaliński/Purple Talents/Polsat

Pochodzi z Elbląga, gra w teatrze i serialach. Teraz możemy mu kibicować w popularnym programie telewizyjnym "Taniec z gwiazdami". Mowa o pochodzącym z Elblągu Krzysztofie Wieszczku.

Czytaj e-wydanie Krzysztof Wieszczek urodził się w Elblągu. 31-letni aktor zagrał w wielu popularnych serialach telewizyjnych, m.in. „M jak miłość”, „Na Wspólnej”, „Agentki”, „Teraz albo nigdy”, „Szpilki na Giewoncie”. Na co dzień pracuje w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie.

Obecnie gości na szklanym ekranie tańcząc w programie Polsatu „Taniec z gwiazdami”. Jak sam przyznaje, taniec nie jest mu obcy. Pierwsze szlify na tanecznym parkiecie zdobywał tańcząc w Zespole Pieśni i Tańca Ziemia Elbląska.
— W pierwszej klasie podstawówki rodzice zaprowadzili mnie na zajęcia taneczne do centrum kultury Promyk i trochę ta przygoda z tańcem ludowym trwała. Ale potem miejsce tańca zajęły sport, teatr, książki. Z perspektywy czasu myślę, że trochę szkoda, bo dziś taniec daje mi niesamowicie dużo frajdy i satysfakcji. Na zdjęciach z pierwszych tanecznych występów też widać, że sprawiało mi to wiele przyjemności — opowiada Krzysztof Wieszczek.
Aktor występuje w parze z Agnieszką Kaczorowską. I liczy na to, że jeszcze uda mu się rozwinąć na parkiecie swój talent. Pomóc ma w tym partnerka - mimo, że młoda, nie daje taryfy ulgowej na treningach. A sam aktor mówi, że pracuje mu się z nią bardzo dobrze. Wieszczek i jego partnerka pomyślnie już przeszli przez cztery odcinki.

Mimo, że teraz tańczy, pozostaje wierny scenie i graniu.
— Zawsze lubiłem występować! Zaczęło się już w przedszkolu, potem chętnie brałem udział w szkolnych przedstawieniach i różnego rodzaju konkursach recytatorskich. Na poważnie zacząłem się zastanawiać nad aktorstwem pod koniec liceum, gdy trafiłem do trójmiejskiego teatru Stajnia Pegaza — wspomina.

Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Marzy o zagraniu wielu ról, ale jak mówi cieszy się z każdej propozycji, którą dostaje. I w każdą wkłada wiele pracy. A kiedy tylko ma czas, wraca do Elbląga.
— Elbląg to moje ukochane miasto. Mam tu rodzinę i przyjaciół więc przyjeżdżam tak często jak to możliwe — mówi.
Emisja kolejnego odcinka „Tańca z gwiadami” w najbliższy piątek w Polsacie o godz. 20.05.
as

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB