Igor Janik zdobył tytuł wicemistrza Polski do lat 16

2015-03-24 15:23:00(ost. akt: 2015-03-24 15:34:42)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Igor Janik, młody szachista z Elbląg, zdobył srebrny medal na mistrzostwach Polski juniorów do lat 16 w Karpaczu.
Mistrzostwa Polski juniorów w szachach klasycznych do lat 16 trwały siedem dni i zakończył się w minioną niedzielę. W mistrzowskich zmaganiach udział wzięło 48 zawodników. Doskonale spisał się elblążanin 15-letni Igor Janik (KSzach Start Elbląg), który ponownie wywalczył miejsce na podium. Tym razem wrócił do Elbląga srebrnym medalem.
Podczas mistrzostw w Karpaczu Janik rozegrał dziewięć partii i siedem wygrał. Tytuł mistrza Polski zdobył Kacper Grela (Polonia Wrocław) z 7,5 pkt.

Po mistrzostwach Janik został powołany do kadry narodowej do lat 16 i zagwarantował sobie występy w reprezentacji kraju na mistrzostwach Europy w Chorwacji oraz mistrzostwach świata w Grecji.