Start Elbląg wygrał pierwszy mecz z Energą Koszalin w play-off

2015-03-29 17:41:26(ost. akt: 2015-03-29 22:11:24)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Piękny początek walki w play-off. Piłkarki ręczne Startu Elbląg wygrały w niedzielę pierwszy mecz z Energą AZS w Koszalinie 24:23 (12:12). Drugie spotkanie odbędzie się w Elblągu. Jeśli Start w środę ponownie pokona rywalki, to awansuje do czwórki najlepszych drużyn!

Można było się spodziewać, że mecz Energi ze Startem będzie zacięty. Tak udanego początku walki o półfinał mistrzostw Polski chyba spodziewało się niewielu kibiców Startu.

Już przebieg pierwszych minut pokazał jednak, że szczypiornistki z Elbląga chcą w Koszalinie walczyć o zwycięstwo. Po 13 minutach prowadziły 7:3. To nie był jednak nokautujący cios. Gospodynie powoli zaczęły odrabiać straty i jeszcze przed przerwą najpierw pojawił się na tablicy wyników remis 9:9, a za chwilę Energa prowadziła 11:10.

— Dziewczyny świetnie rozpoczęły mecz, a później to był horror. Wydaje mi się, że jednak nasz zespół zachował więcej spokoju na boisku, rywalki tymczasem popełniały więcej błędów — ocenił Rafał Traks, wiceprezes Startu Elbląg.

Kibice w drugiej połowie byli świadkami wyrównanej walki. Walka o zwycięstwo trwała w Koszalinie do ostatnich sekund. W tym wyrównanym widowisku aż 10-krotnie na tablicy wyników pojawiał się remis. Ostatni, 23:23, na pół minuty przed końcem. Tę wojnę nerwów lepiej wytrzymały elblążanki, a decydującą bramkę zdobyła Joanna Waga. Gospodynie miały jeszcze po końcowej syrenie rzut wolny, ale nie zamieniły go na bramkę.

Do drugiego spotkania, które odbędzie się w Elblągu już w najbliższą środę (godz. 17.30) w lepszych humorach przystąpią więc zawodniczki Startu. Muszą jednak pamiętać o nauczce sprzed roku, kiedy play-off rozpoczęły od zwycięstwa nad Pogonią w Szczecinie, a ostatecznie przegrały rywalizację z tym zespołem 1:2. Ten scenariusz w tym roku nie może się powtórzyć.