Siatkarki Orła wygrały z faworytem i powalczą o I ligę

2015-03-30 20:15:00(ost. akt: 2015-03-30 20:19:00)
Siatkarki Orła potrzebowały tylko czterech meczów, by wygrać rywalizację z Atomem Trefl II w play-off 3:1

O sporą niespodziankę postarały się siatkarki E.Leclerc Orła Elbląg. Wygrały w play-off rywalizację z Atomem Trefl Sopot i zapewniły sobie udział w turnieju półfinałowym o wejście do I ligi.

Przed rozpoczęciem play-off niewielu kibiców tego się spodziewało. Siatkarki Orła trafiły w play-off na drużynę z Sopotu, która rundę zasadniczą zakończyła na pierwszym miejscu. Atom Trefl II do nowego sezonu przystępował z jasnym zadaniem, miał wywalczyć awans do I ligi. Tymczasem z walki o I ligę wyeliminował ją Orzeł. Niespodzianką zapachniało już po pierwszych dwóch meczach, które odbyły się w Gdańsku, a po których w tej rywalizacji był remis 1:1. Dwa kolejne pojedynki odbyły się w miniony weekend w Elblągu i zakończyły się dość szybkimi zwycięstwami Orła. Podobnie jak w Gdańsku elblążanki pokazały ambicję, wolę walki, a także charakter.

Bardziej zacięty przebieg miał niedzielny mecz. Lepiej rozpoczęły go sopocianki, wygrywając pierwszego seta 25:22. Przez cały czas elblążanki stawiały opór i dopiero przy stanie 22:22 straciły trzy punkty. W drugiej partii, dzięki dobrej zagrywce Eweliny Frąszczak, sopocianki zostały odrzucone od siatki. Orzeł prowadził już 15:8 i przez cały czas kontrolując wydarzenia na boisku wygrał 25:19. W trzecim secie wyrównany pojedynek trwał tylko do stanu 13:12 . Od tego momentu, niesione dopingiem publiczności, gospodynie zaczęły grać jak w transie i wygrały 25:16. Czwarty, jak się okazało później ostatni set tego spotkania był najbardziej emocjonujący. Do stanu 14:14 trwała walka punkt za punkt. Później elblążanki „odskoczyły” na cztery punkty, ale wystarczyła chwila dekoncentracji, by ponownie był remis. Przy stanie 24:23 decydujący punkt zdobyły elblążanki i to one odtańczyły taniec radości.

— To duży sukces całego zespołu. Przed sezonem mieliśmy za cel utrzymać się w lidze, a tu taka niespodzianka! W te dziewczyny warto inwestować. Przed nami turniej półfinałowy o wejście do I ligi — cieszy się trener elbląskich siatkarek Andrzej Jewniewicz.

W dwóch turniejach półfinałowych, które odbędą się w Krakowie i Opolu 10-12 kwietnia, weźmie udział osiem drużyn. Orzeł zagra w Opolu, gdzie jego rywalami będą: SMS Opole, Wisła Warszawa, Bronowianka Kraków. W Krakowie, o awans do turnieju finałowego, bić się będą: Chemik Police, Politechnika Śląska Gliwice, AZS AWF Warszawa i AGH Kraków. Do turnieju finałowego awansują po dwa najlepsze zespoły.