Siatkarze zakończyli rundę zasadniczą. Czas na play-offy

2015-04-01 12:28:19(ost. akt: 2015-04-01 12:31:50)

Autor zdjęcia: MOSiR w Elblągu

Zakończyła się druga runda rozgrywek w Awangarda Volley Lidze, prowadzonej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Przed drużynami teraz krótka świąteczna przerwa, po której zespoły rozpoczną rywalizację w fazie play off.
W ostatniej kolejce najciekawiej zapowiadało się spotkanie w którym lider LOGBARTRANS Nauka Jazdy Adam zmierzył się z drugim w tabeli ZNP Elbląg. Stawką pojedynku było nie tylko pierwsze miejsce na zakończenie rundy zasadniczej ale także lepsza pozycja przy rozstawianiu par ćwierćfinałowych. Mecz udanie rozpoczął lider, który w pierwszym secie nie pozostawił złudzeń, która ekipa jest lepsza, zwyciężając 25:14. ZNP zrewanżowało się w drugiej partii, wygranej 25:20 i o losach pojedynku zadecydował trzeci set. Ten był najbardziej wyrównany, a żadna z ekip nie potrafiła uzyskać znaczącej przewagi. Ostatecznie po ciekawej walce zwyciężyli siatkarze LOGBARTRANS Nauka Jazdy Adam i to na ich konto trafiły dwa punkty. Warto nadmienić, że w obecnym sezonie obie drużyny spotkały się już po raz drugi i w obu przypadkach górą był LOGBARTRANS.

Trzecią lokatę, dającą lepszą pozycję przy rozstawianiu par ćwierćfinałowych, już wcześniej zapewnili sobie siatkarze zespołu KAM. Mimo tego w starciu z czwartym w tabeli Kolexem Hale Stalowe, nie zamierzali oddawać punktów rywalom. Spotkanie, praktycznie od pierwszej do ostatniej piłki, było bardzo wyrównane, a o końcowym wyniku zadecydowała lepsza gra w ostatnich fragmentach każdego z setów. Pierwsza partia zakończyła się zwycięstwem Kolexu 25:21, ale już w drugim secie KAM nieco podkręcił tempo, wykorzystał błędy rywali, dzięki czemu zwyciężył 25:19. Trzecia i zarazem ostatnia partia, to ponownie walka o każdą piłkę z której obronną ręką wyszedł KAM wygrywają 25:22 i cały mecz 2:1.

W pozostałych meczach 18. kolejki Sisley Volley Team pokonał ostatni w tabeli zespół Merkury Elbląg 3:0, a Chill Out sprawił niespodziankę zwyciężając 2:1 z wyżej notowanym Techtransem. Natomiast w zaległym meczu 16. kolejki Kolex bez większych problemów ograł czerwoną latarnię ligi, zwyciężając z Merkurym 3:0. Tym razem pauzowali młodzi siatkarze MKS Truso Elbląg, którzy udział w rozgrywkach Awangarda Volley Liga kończą już na tym etapie.

Wyniki 18. kolejki:
Kolex Hale Stalowe - KAM 1:2 (25:21, 19:25, 22:25)
Sisley Volley Team - Merkury Elbląg 3:0 (25:20, 25:17, 26:24)
Chill Out - Techtrans Elbląg 2:1 (25:12, 16:25, 25:22)
ZNP - LOGBARTRANS Nauka Jazdy Adam 1:2 (14:25, 25:20, 23:25)
Mecz zaległy:
Kolex Hale Stalowe - Merkury Elbląg 3:0 (25:19, 25:22, 25:19).

Teraz przed drużynami krótka świąteczna przerwa, a po niej zespoły przystąpią do fazy play off. Zgodnie z regulaminem, na tym etapie rywalizowało będzie osiem drużyn, z wyłączeniem zespołu MKS Truso, który na co dzień występuje w lidze juniorów, a rozgrywki Awangarda Volley Liga traktował jako przygotowanie do meczów mistrzowskich. Pierwsze pojedynki play off zaplanowano na czwartek 9 kwietnia. Na tym etapie rozgrywany jest tylko jeden mecz, do trzech wygranych setów, a do kolejnej rundy awansują jedynie zwycięzcy poszczególnych pojedynków. Ćwierćfinałowe pary zostały utworzone na podstawie miejsc, jakie drużyny zajęły na zakończenie rundy zasadniczej.

Zestaw par ćwierćfinałowych:
mecz nr 1 KAM - Chill Out (9 kwietnia, godz. 20.00)
mecz nr 2 ZNP Elbląg - Sisley Volley Team (9 kwietnia, godz. 20.00)
mecz nr 3 LOGBARTRANS Nauka Jazdy Adam - Merkury Elbląg (13 kwietnia, godz. 20.00)
mecz nr 4 Kolex Hale Stalowe - Techtrans Elbląg (13 kwietnia, godz. 20.00)

Zestaw par półfinałowych:
zwycięzca meczu nr 1 - zwycięzca meczu nr 2 (16 kwietnia)
zwycięzca meczu nr 3 - zwycięzca meczu nr 4 (20 kwietnia)

Tradycyjnie już z grona zwycięskich drużyn, wybrany został najlepszy zawodnik tygodnia. Tym razem wyróżnienie MVP otrzymał Wojciech Samulewski z zespołu LOGBARTRANS Nauka Jazdy Adam, do którego powędrowało podwójne zaproszenie na najbliższy mecz siatkarzy LOTOSU Trefla Gdańsk.
Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.