Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Dziewięć spojrzeń na Wysoczyznę Elbląską. Nowa wystawa w Galerii Regionalnej

2015-04-10 20:45:47 (ost. akt: 2015-04-10 20:50:32)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Wąwozy, jary i lasy Wysoczyzny Elbląskiej są bohaterem kolejnej wystawy w Galerii Regionalnej Biblioteki Elbląskiej. Dziewięciu artystów zaprezentowało w piątek (10.04) dziewięć różnych spojrzeń na ten urokliwy zakątek.

„Wysoczyzna Elbląska” to kolejna, z zaplanowanego cyklu, wystawa w Galerii Regionalnej. Wcześniejsze to: „Bażantarnia wczoraj i dziś” oraz „Mierzeja Wiślana”.

Ekspozycja zawiera dwadzieścia kilka zdjęć prezentujących różne spojrzenia na Wysoczyznę Elbląską, a wśród nich prace autorstwa: Zygmunta Gawrona, Grzegorza Hryniewicza, Rafała Kotyły, Łukasza Kotyńskiego, Konrada Kosacza, Dominika Żyłowskiego, Krzysztofa Koseckiego, Miłosza Kulawiaka i Michała Skroboszewskiego.
— Mamy tu zdjęcia dokumentatorskie, ilustrujące konkretne elementy Wysoczyzny, przez zdjęcia bardziej reporterskie, aż po fotografie artystyczne, kreatywne — mówi Dominik Żyłowski z Biblioteki Elbląskiej im. C. Norwida w Elblągu.

Autorzy prac zgodnie przyznają, że Wysoczyzna Elbląska to najbardziej nieodkryty region wokół Elbląga.
— Ja znam ten teren od dziecka, jako nastolatek jeździłem tam na rowerowe wycieczki i chodziłem po wąwozach i lasach kadyńskich. Nadal bywam tam regularnie i odpoczywam, a że nie rozstaję się z aparatem, to zawsze coś pstryknę. Wszystkie moje zdjęcia składające się na ekspozycję były robione przypadkowo — mówi Konrad Kosacz, fotograf.
Tych, którzy chcieliby poznać Wysoczyznę Elbląską, elbląskie PTTK zaprasza już 16 maja na 40. Elbląski Rajd Wiosenny, prowadzący tym malowniczym szlakiem.

Wystawę „Wysoczyzna Elbląska” będzie można oglądać w godzinach otwarcia Biblioteki Elbląskiej (poniedziałek-piątek: 9.00-18.00, sobota: 9.00-15.00).
as

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB