Awans na razie nie dla nich. Trzy porażki siatkarek Orła w Opolu

2015-04-12 22:33:36(ost. akt: 2015-04-12 22:44:57)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Nie udał się siatkarkom E.Leclerc Orła Elbląg występ w Opolu, gdzie odbył się jeden z dwóch turniejów półfinałowych o wejście do I ligi. Elblążanki przegrały wszystkie mecze, nie wygrywając nawet seta.
W dwóch turniejach półfinałowych wzięło udział osiem najlepszych drużyn. Orzeł awansował do tego grona po dość niespodziewanym sukcesie w play-off, w którym okazał się lepszy od Atomu Trefl II Sopot wygrywając tę rywalizację 3-1. Podczas turnieju w Opolu nie należał jednak do grona faworytów.

W pierwszym dniu siatkarki z Elbląga przegrały z Bronowianką Kraków 0:3 (-16, -21, -17). Wyraźnie ustępowały bardziej doświadczonym rywalkom w każdym elemencie gry. W drugim dniu turnieju także schodziły z boiska pokonane - przegrały z gospodarzem, SMS LO 2 Opole również 0:3 (-15, -23, -14). Już w pierwszym secie opolanki odrzuciły trudną zagrywką elblążanki od siatki i szybko wypracowały przewagę. Prowadziły 18:6, wygrały ostatecznie 25:15. W drugim secie elblążanki nawiązały walkę, jednak skutecznie atakująca Ewelina Frąszczak była osamotniona w swoich akcjach. Orzeł "gonił" wynik, jednak przegrał końcówkę seta 23:25. W trzeciej partii opolanki poszły za ciosem, wygrały 25:14 i cały mecz 3:0.

W ostatnim dniu turnieju Orzeł przegrał z Wisłą Warszawa 0:3 (-23, -21, -16). Awans do turnieju finałowego zapewniły sobie w Opolu Wisła i Bronowianka. Drugi turniej odbył się w Proszowicach - najlepsze okazały się PSPS Police oraz AZS Politechnika Gliwice.

Pozostałe wyniki turnieju: Wisła Warszawa — SMS LO 2 Opole 3:0, Wisła — Bronowianka Kraków 3:1, Bronowianka — SMS 3:2.