Vistal - Start 31:27. Porażka na początek półfinałowej konfrontacji

2015-04-18 18:02:08(ost. akt: 2015-04-18 18:08:17)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Start Elbląg rozpoczął dzisiaj z Vistalem w Gdyni rywalizację w półfinale mistrzostw kraju. Start jeszcze nigdy w lidze nie pokonał zespołu z Gdyni, tylko raz remisując. Nie inaczej było tym razem.
Spotkanie w Gdyni lepiej rozpoczęły elblążanki i w 7. minucie prowadziły 4:1. Z upływem czasu gdynianki przejęły inicjatywę, prowadząc nawet 6 bramkami w 24 min. (14:8). W pierwszej połowie meczu podopieczne Antoniego Pareckiego nie wykorzystały aż trzech rzutów karnych! Na szczęście do 30 minuty udało się im mimo wszystko odrobić kilka bramek straty. Do przerwy było 16:13 dla Vistalu.

Drugą połowę szczypiornistki Startu także zaczęły bardzo dobrze. Po 8 minutach traciły do gospodyń tylko bramkę (17:18). W 46 min, wykonały także wreszcie skutecznie rzut z 7 metrów (po rzucie Żakowskiej). Niestety do końca spotkania elblążankom nie udało się odrobić strat, choć i tak jest to jeden z najlepszych wyników osiągnięty przez Start w Gdyni.