Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Suchacz ma swoją gazetkę

2015-04-19 17:02:37 (ost. akt: 2015-04-19 17:05:08)

Od 14 kwietnia 2015 roku Sołectwo Suchacz ma swój organ prasowy. Gazet(k)ę "Nasza Wiejska" powołała nowa Rada Sołecka. Pomysł okazał się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

Posiadanie własnej gazety to spore wyzwanie dla autorów pomysłu. Okazuje się, że to nic trudnego, pod warunkiem, że ma się określony cel i chęci. Nowa Rada Sołecka ma jedno i drugie. Przynajmniej na początku. Nowa Wiejska jest prawie niezależnym organem prasowym działającym na rzecz Suchacza, Bogdańca, Pęklewa, Połonin i Nadbrzeża. Prawie, bo redakcja czyli Rada Sołecka jest zależna od Urzędu Miasta i Gminy.

Podstawowym celem utworzonej gazety jest informowanie mieszkańców o wszelkich pracach realizowanych przez Sołtysa i Radę Sołecką. Stało się tak, ponieważ uznano zgodnie, że tylko pełna jawność działań całej Rady może dawać gwarancją tak oczekiwanej przejrzystości. Nasza Wiejska będzie więc służyła jako oficjalne źródło najważniejszych i przede wszystkim pożytecznych informacji organizacyjnych. Papierowa wersja rozpowszechniana już jest w tradycyjny sposób w dotychczasowych miejscach najliczniej odwiedzanych przez mieszkańców suchaczańskiego sołectwa. Wersja elektroniczna, w postaci pliku PDF dostępna jest w Internecie na portalu społecznościowym www.Suchacz.Eu w zakładce "Sołectwo".

Pomysłodawcą tego oryginalnego przedsięwzięcia jest Mirosław Melerski z Nadbrzeża, członek rady Sołeckiej. - Na razie gazet(k)a liczy tylko jedną stronę - powiedział. - Przyszłość pokaże, czy jest sens zwiększać jej objętość i nakład. Nazwa - może nieco szumna - nie ma znaczenia. Ważne, że informowanie mieszkańców Sołectwa Suchacz ma standardową formę.
Sylwester M. Jarkiewicz

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Suchacz

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB