Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Mieszkańcy i goście z Ameryki biesiadowali przy ognisku

2015-04-19 19:05:42 (ost. akt: 2015-04-19 19:11:15)
Sobotnie ognisko w Suchaczu

Sobotnie ognisko w Suchaczu

Autor zdjęcia: Sylwester M. Jarkiewicz

Okolicznościowe ognisko poświęcone Światowemu Dniu Ziemi odbyło się sobotę przed świetlicą wiejską w Suchaczu. Pogoda nie rozpieszczała, ale spora grupa twardzieli wzięła jednak udział w tym niecodziennym spotkaniu.

Przybyli starsi i młodsi mieszkańcy Sołectwa Suchacz, ale nie tylko. Niespodziewanie zjawiła się też kilkuosobowa grupa gości z USA, którzy byli zachwyceni działalnością świetlicy. Obejrzeli każdy jej zakątek. Najbardziej podobała się sala zajęć dla dzieci. Marlena Szulc kierowniczka obiektu, z dumą prezentowała prace wykonane przez swoich podopiecznych. Rzeczywiście było co oglądać. Oryginalne ozdoby goście oglądali z ogromnym zaciekawieniem, fotografując wszystkie barwne dekoracje itp. zabawki. Zdjęciami obiecali podzielić się ze swoimi znajomymi i sąsiadami w Stanach.

Imprezę prowadziła Jolanta Hirko, wspólnie z Iwoną Pęczkowską. Były gry i konkursy dla najmłodszych, a dla starszych zabawa "Gąski, gąski do domu" i zajęcia integracyjne przy ognisku. Bufet pyszności przygotował zespół z Koła Emerytów i dzieci ze świetlicy. Były np. własnego wyrobu babeczki, ciasta i chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym. Później każdy wyciągał ze swojego koszyka inne domowe specjały.

Spotkanie było okazją do omówienia szczegółów sprzątania Sołectwa Suchacz, które odbywać się będzie się w sobotę 25 kwietnia.

Sylwester M. Jarkiewicz

Fotografie: Janusz Wierzbicki i Sylwester M. Jarkiewicz


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Suchacz

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB