Czwartek, 21 listopada 2019. Imieniny Janusza, Marii, Reginy

Pielgrzymi wyruszą do Świętego Gaju

2015-04-23 13:02:20 (ost. akt: 2015-04-23 13:04:34)
Sanktuarium w Świętym Gaju

Sanktuarium w Świętym Gaju

Autor zdjęcia: Anna Dawid

Uroczystości ku czci świętego Wojciecha przyciągają setki pielgrzymów. Nie inaczej będzie i w tę sobotę. Do Świętego Gaju może przybyć nawet dwa tysiące pielgrzymów.

Pielgrzymka wyruszy o godz. 6.30 sprzed elbląskiej katedry. Jednak uroczystości rozpoczną się już dzisiaj. Piątek będzie w Świętym Gaju dniem skupienia skupienia kapłanów, sióstr zakonnych i osób konsekrowanych. Uroczystości rozpoczną się o godz. 14 i poprowadzi je Jacek Jezierski, biskup elbląski.

W sobotę, o godz. 14.30 do Świętego Gaju dotrą pielgrzymki piesze, rowerowe oraz autokarowe. O godz. 15 z kościoła wyruszy procesja z relikwiami św. Wojciecha z do ołtarza polowego. Tuż po niej rozpocznie się msza święta, której będzie przewodniczył ks. biskup Wiesław Szlachetka z Gdańska.

Ostatni dzień uroczystości to niedziela, o godz.12 odprawiona zostanie msza święta w Świętym Gaju, a o godz. 13 rozpocznie się V Wojciechowy Przegląd Chórów. 

— Każdego dnia po zakończonych uroczystościach zapraszam na poczęstunek do domu pielgrzyma — informuje ksiądz Mirosław Bułecki, kustosz Sanktuarium w Świętym Gaju.
daw

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB