Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Maturzyści zakończyli rok szkolny. Mieliśmy dla nich prezent!

2015-04-24 14:31:00 (ost. akt: 2015-04-24 16:50:34)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Już nie uczniowie, a absolwenci. Blisko 1300 tegorocznych maturzystów zakończyło w piątek (24.04) rok szkolny. Zanim jednak rozpoczną wakacje, czeka ich egzamin dojrzałości. Mieliśmy dla nich prezent.

Specjalnie na zakończenie roku szkolnego przygotowaliśmy wyjątkowe wydanie gazety w całości poświęcone elbląskim maturzystom. Znalazły się w nim zdjęcia elbląskich maturzystów wykonane podczas bali studniówkowych, a także życzenia dla nich od prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego.
— Niech zdobyta w elbląskich szkołach wiedza stanie się przepustką do pomyślnej przyszłości i przyniesie powodzenie w kolejnych latach — życzył tegorocznym maturzystom prezydent Wróblewski. — Pamiętajcie, że nawet najbardziej śmiałe marzenia się spełniają, a sukces można osiągnąć tylko własną pracą, wytrwałością w dążeniu do celu oraz wiarą w sens pokonywania trudności.

Nasza gazeta trafiła do rąk uczniów tuż przed zakończeniem roku szkolnego.
— To bardzo miła niespodzianka — cieszy się Marta Szulhan z II Liceum Ogólnokształcącego w Elbląg. — Fajna pamiątka, tym bardziej, że nie tylko nasze liceum tu jest, ale też nauczyciele i uczniowie - nasi znajomi - z innych szkół. Bardzo pozytywnie jesteśmy zaskoczeni — dodała.

Trzecioklasiści z II Liceum Ogólnokształcącego ze szkołą pożegnali się podczas uroczystości w elbląskim teatrze. 138 młodych ludzi oficjalnie zakończyło etap edukacji. Nie obyło się więc bez wspomnień, podziękowań, podsumowania trzech lat ciężkiej pracy uczniów i nauczycieli.
— Zakończenie roku szkolnego to dla nas moment radosny, ale też trochę wzruszający — przyznaje Klaudia Nowak z IIIA. — Nigdy już nie usiądziemy w szkolnych ławach.
— Będziemy miło wspominały te trzy lata spędzone w II LO. Miałyśmy naprawdę rewelacyjną klasę i nauczycieli — dodaje Anna Kamieńczuk z IIIA.

Pożegnanie okazało się trudne nie tylko dla młodzieży, łzy wzruszenia płynęły również po twarzach pedagogów.
— Wydaje się, że to już rutyna, że tyle już było podobnych pożegnań. Jednak za każdym razem jest to bardzo wzruszający moment — mówi Barbara Fijałkowska-Karolik, wychowawczyni klasy IIIC. — Spędziliśmy trzy ciężkie, trudne, lata. W tym czasie się zżyliśmy, poznaliśmy. Trzymam za nich w kciuki. Maturę, będę przeżywała tak jak oni. II LO ma dobre wyniki na maturze, ale to tym większy stres, bo trzeba podołać temu wyzwaniu, a poprzeczka jest zawieszona bardzo wysoko.
naj

Zdjęcia wszystkich klas maturalnych, które wykonaliśmy podczas bali studniówkowych, wkrótce także na www.dziennikelblaski.plKomentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. absolwent #1722566 | 83.25.*.* 26 kwi 2015 16:34

  Przynajmniej dalej uczą tu nauczyciele ludzie z zasadami, szczególnie mam na myśli panią Pietruczuk i Studzińską, dopiero na studiach człowiek docenia takich ludzi :)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. igo #1721428 | 82.139.*.* 24 kwi 2015 21:53

  II LO, jakby innych szkół w tym mieście nie było; to już jakaś mania

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Edek.. #1721116 | 213.241.*.* 24 kwi 2015 15:28

  Widać tą radość tryskającą z ich oczu. Całe życie o tym marzyli!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz