Olimpia Elbląg wygrała z ŁKS Łomża 2:1. I jest pierwsza w tabeli

2015-04-25 19:46:28(ost. akt: 2015-04-26 10:38:13)

Piłkarze Olimpii Elbląg pokonali w sobotnim meczu ŁKS Łomża 2:1 (2:0). Bramki dla żółto-biało-niebieskich zdobyli Dawid Kubowicz i Jakub Bojas.

W sobotnim meczu piłkarze Olimpii z lepszej strony pokazali się w pierwszej połowie. Po pierwszych 45 minutach zasłużenie prowadzili 2:0. Strzelili nawet trzeciego gola, ale sędzia go nie uznał, bo dopatrzył się spalonego.

Po przerwie w grze żółto-biało-niebieskich brakowało dokładności i skuteczności. Goście za to zdobyli kontaktowego gola. Olimpia nie dała sobie jednak wydrzeć zwycięstwa z rąk.

Drużyna Adama Borosa po sobotnim zwycięstwie awansowała w tabeli na pierwsze miejsce. Dotychczasowy lider Olimpia Zambrów będzie grał w niedzielę w Elblągu z Concordią (stadion przy ul. Krakusa, godz. 12).
— Nastawiamy się na twardą walkę, która zagwarantuje nam sukces — mówi przed tym spotkaniem trener Concordii Władysław Obrębski. — W środę, remisując w Olsztynku z Olimpią 1:1, pokazaliśmy, że stać nas na dobrą grę do końca i na przyzwoity wynik. Moi zawodnicy deklarują, że w niedzielę zagrają na maksymalnych obrotach. Chcemy sprawić niespodziankę wszystkim kibicom w Elblągu. Spotkanie na pewno będzie oglądała spora liczba widzów. Mam nadzieję, że kulturalnym dopingiem pomogą nam w osiągnięciu sukcesu.