Czwartek, 28 maja 2020. Imieniny Augustyna, Ingi, Jaromira

Małe, duże, rasowe i kundle. Wszystkie psy miały dzisiaj swój dzień

2015-04-26 18:15:00 (ost. akt: 2015-04-26 18:30:32)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Duże i te mniejsze oraz maleńkie, rasowe i kundle - po prostu wszystkie psy miały w niedzielne popołudnie Elblągu swoje święto. Elbląski Dzień Psa został zorganizowany po raz czwarty.

Festyn z okazji Elbląskiego Dnia Psa odbył się na placu Jagiellończyka. W programie imprezy znalazło się wiele atrakcji. Można było porozmawiać z weterynarzami, hodowcami psów rasowych i psim fryzjerem. Odbył się również pokaz psich sportów, psów policyjnych, straży granicznej i myśliwskich. Były również psy, które szukają nowego domu.

Także wczoraj rozstrzygnęliśmy plebiscyt „Pies na medal”. Głosami Czytelników wygrała Kelly. To 7-letni owczarek niemiecki, który wczoraj po raz pierwszy miał okazję zaprezentować się na scenie.
— Długo szukaliśmy dla siebie psa. Sprawdziliśmy kilka hodowli, żona uparcie szukała tego psa, którego chciała. Kelly znaleźliśmy w Starogardzie Gdańskim — powiedział nam właściciel psa, Karol Janczuk. — Od początku nam się spodobała. Niedawno miała urodziny, dokładnie 16 kwietnia. Jest grzeczna i spokojna, ale potrafi także broić. Odkąd nauczyliśmy ją otwierać szafki, szuflady, to w zasadzie nie można w nich nic chować. Generalnie lubi wszystko, a przede wszystkim czekoladę, której mimo wszystko nie powinna jeść.


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB