Jagiellonia II - Olimpia Elbląg 0:4. Siódme zwycięstwo z rzędu

2015-05-03 14:57:26(ost. akt: 2015-05-03 17:12:23)

Piłkarze Olimpii Elbląg pokonali dzisiaj w Białymstoku drugą drużynę Jagiellonii Białystok 4:0. Było to już siódme z rzędu zwycięstwo elblążan.
Elblążanie kontynuują dobrą passę. W niedzielę odnieśli siódme zwycięstwo z rzędu. Już od początku uzyskali przewagę i nie bawiąc się w zawiłe kombinacje stwarzali groźne sytuacje pod bramką Jagiellonii. Już w 24. min wynik spotkania otworzył strzałem z rzutu wolnego z 20 metrów Kamil Graczyk. Kilka minut później, po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, w pole karne wpadł Jakub Bojas i mając przed sobą tylko bramkarza nie zmarnował sytuacji.
Gospodarze nie dawali za wygraną i tuż przed przerwą mogli zdobyć kontaktowego gola. W 42. min po strzale z dystansu Patryka Malinowskiego piłkę przed siebie sparował Adam Wasiluk, jednak po dobitce Emila Gajki trafiła ona w poprzeczkę. Ten sam zawodnik miał wyborną sytuację tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, lecz lepszy okazał się bramkarz Olimpii.
Po przerwie Olimpia kontrolowała grę i na wiele rywalowi nie pozwoliła. Zdobyła kolejne dwa gole i udowodniła rywalowi, że i na sztucznym boisku też potrafi grać. JK