Piątek, 22 lutego 2019. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

Wystawa prac Danuty Staniszewskiej w bibliotece na Zawadzie

2015-05-06 11:34:47 (ost. akt: 2015-05-06 11:43:23)

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

Od środy (6.05) do 27 maja w bibliotece na Zawadzie można oglądać wystawę obrazów elbląskiej malarki Danuty Staniszewskiej.

Danuta Staniszewska urodziła się w Białowieży, ale od 46 lat mieszka w Elblągu. Malarstwem na dobre zajęła się 12 lat temu. Początkowo malowała obrazy akrylami, później techniką olejną, która obecnie jest jej ulubioną. W swym dorobku malarka ma również akwarele. Wśród obrazów pani Danuty dominują pejzaże i martwe natury, maluje też postacie i zwierzęta. Jest to już 30 wystawa w ogólnym dorobku autorki, a szósta indywidualna. 

Prezentowane na wystawie obrazy pochodzą z lat 2010-1015.Pierwsza wystawa obrazów Danuty Staniszewskiej odbyła się w 2003 r. w Galerii Miś. Rok później w Hajnowskim Domu Kultury miał miejsce jej pierwszy wernisaż. Od tego czasu uczestniczy w corocznych wystawach w Otwartym Salonie Plastycznym w Elblągu, Przeglądzie Sztuki Nieprofesjonalnej Ziemi Hajnowskiej, gdzie wielokrotnie była nagradzana i wyróżniana za swoją twórczość. Jej prace były też prezentowane w mini galerii „Rudy kot” w Filii nr 4 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Ogólnej.

Biblioteka na Zawadzie mieści się w budynku Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. Rodziny Nalazków. Wystawę można oglądać w godz. otwarcia biblioteki: od poniedziałku do piątku 10-18.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB