Czwartek, 25 lutego 2021. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

Szkoła, która zachęca do czytania i oszczędzania

2015-05-06 13:10:28 (ost. akt: 2015-05-06 13:17:59)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Biblioteka Szkoły Podstawowej w Jegłowniku wzbogaciła się o nowe książki popularnonaukowe, lektury i nowości wydawnicze. Wszystko o wartości 3,3 tys. zł.

W Szkole Podstawowej w Jegłowniku podejmowanych jest wiele działań mających na celu stworzenie dla dzieci jak najkorzystniejszych warunków potrzebnych do zdobywania wiedzy. Biblioteka szkolna, z której lubi korzystać wielu uczniów, wzbogaciła się ostatnio o nowe książki popularnonaukowe, lektury i nowości wydawnicze.

Opiekun Szkolnej Kasy Oszczędności Emilia Boggero opracowała projekt "Biblioteka szkolna - przyjazne miejsce dla młodego czytelnika", na który Fundacja PKO Bank Polski przyznała dofinansowanie w wysokości 3 300 zł. W projekt zaangażowana była szkoła, która także przekazała fundusze na zakup książek. Nowe książki bardzo zachęcają dzieci do czytania. Teraz każde dziecko może zaopatrzyć się w lekturę szkolną.

Krystyna Franc, bibliotekarz szkolny, nie ogranicza się tylko do wypożyczania książek, społecznie prowadzi systematyczne zajęcia czytelnicze w klasach 0-I. Organizuje konkursy czytelnicze dla klas starszych.

Szkoła jest placówką propagującą także ideę oszczędzania wśród dzieci. Od 2012 r. realizowany jest w szkole program SKO, w ramach którego prowadzone są zajęcia z edukacji finansowej, akcje zachęcające do podejmowania działań proekologicznych, także wspierających bibliotekę szkolną i popularyzujących czytelnictwo.
Duże zasługi w realizacji programu SKO mają rodzice, którzy dopingują dzieciom w oszczędzaniu oraz wspierają bibliotekę szkolną poprzez przekazywanie książek w formie darowizn.

Szkoła prowadzi blog szkolny na platformie blogowej www.szkolneblogi.pl, który był kilkakrotnie wyróżniony i nagrodzony. Znaleźć go można klikając tutaj.

https://m.wm.pl/2015/05/orig/jeglownik-szkola20-244676.jpg

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB