Daniel Tarka na pewno z medalem. Trwają mistrzostwa Polski w boksie

2015-05-06 16:31:04(ost. akt: 2015-05-06 16:55:15)
Paweł Drzewiecki (z prawej), trener pięściarzy Tygrysa, może być zadowolony z występów swoich zawodników

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Ponad 160 pięściarzy wystartowało w indywidualnych mistrzostwach Polski, które do soboty odbywają się w Szczecinie. Spośród elblążan medal ma już zapewniony Daniel Tarka (Tygrys Elbląg).
Mistrzostwa Polski w boksie rozpoczęły się w Szczecinie w miniony poniedziałek (04.05). W pierwszych walkach spośród elblążan najefektowniej zaprezentował się Łukasz Kawczak z Tygrysa Elbląg. W eliminacjach kat. +91 kg potrzebował niecałych 300 sekund, by pokonać Dariusza Soskę (Magic Boxing Brzesko). Wygrał przez tko w II rundzie.

Kolejny reprezentant Tygrysa Marcin Śnitko, startujący także w kat. +91 kg, wygrał pierwszą walkę również bez żadnych problemów. Jego rywalem był Mateusz Wasilewski (DKB Dzierżoniów), a elblążanin był we wszystkich rundach zdecydowanie lepszy i sędziowie przyznali mu zwycięstwo 3:0.

Na pewno z medalem wróci z mistrzostw Daniel Tarka (Tygrys), który w kat. 49 kg awansował do półfinału. Jego rywalem będzie Jakub Słomiński (Wda Świecie) i elblążanin nie jest bez szans na awans do finału. Przed rokiem Tarka zdobył na MP srebrny medal.

W Szczecinie podczas pierwszych walk nie zawiedli także bokserzy Kontry Elbląg. W kat. 60 kg Dawid Michelus pokonał Pawła Piotrowskiego (Sokół Piła) 3:0, a w kat. 81 kg Rafał Staszewski zwyciężył Sebastiana Chojeckiego (Zawisza Bydgoszcz) 3:0.
W MP wystartowało 164 zawodników z 64 klubów. Najliczniej obsadzone są kat. 69 i 81 kg, w których rywalizuje po 26 zawodników. Mistrzostwa Polski zakończą się w sobotę.