Poniedziałek, 12 kwietnia 2021. Imieniny Juliusza, Lubosława, Wiktoryny

Dzień Strażaka w gminie Markusy. Msza święta, przejazd wozów strażackich i spotkanie w Krzewsku

2015-05-08 10:38:52 (ost. akt: 2015-05-08 10:54:25)

Autor zdjęcia: OSP w Krzewsku

Była msza święta w intencji strażaków, przejazd kolumny wozów strażackich ze Zwierzna do Krzewska, gratulacje, życzenia i medale — tak strażacy ochotnicy z gminy Markusy wraz z zaproszonymi gośćmi świętowali Dzień Strażaka.

W gminie Markusy uroczystości z okazji Dnia Strażaka odbyły się w minioną sobotę (02.05). Na początek podczas mszy świętej wierni modlili się w intencji strażaków. Po zakończeniu mszy kolumna wozów strażackich przejechała na sygnałach do Krzewska, gdzie zaplanowano kolejną część obchodów Dnia Strażaka.

Podczas spotkania w Krzewsku podziękowano także tym osobom, które wspierają strażaków-ochotników z gminy Markusy. Srebrnym medalem za zasługi dla pożarnictwa został uhonorowany Tomasz Pawlik, prezes E.Leclerc w Elblągu. Brązowy medal za zasługi dla pożarnictwa został przyznany Dariuszowi Pankiewiczowi.

— Na terenie gminy Markusy funkcjonuje sześć jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które znajdują się w: Markusach, Krzewsku, Żurawcu, Zwierznie, Nowym Dolnie i Kępniewie. W sumie jest to około 200 strażaków-ochotników. Mamy także coraz więcej kobiet należących do OSP oraz drużyny młodzieżowe — mówi Zdzisław Rutkowski, który kieruje OSP w Krzewsku. — Przy okazji naszego święta chcemy podziękować wszystkim naszym sponsorom oraz osobom życzliwym, którzy wspierają działalność OSP — dodaje.

https://m.wm.pl/2015/05/orig/dscn0076-245106.jpg

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB