środa, 20 lutego 2019. Imieniny Anety, Lehca, Leona

Z dala od klawiatury, a bliżej kultury. Gra miejska na dzień dziecka

2015-05-10 12:57:08 (ost. akt: 2015-05-10 12:59:56)

Autor zdjęcia: CSE Światowid

Takiej propozycji na spędzenie Dnia Dziecka jeszcze chyba nie było. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” proponuje uczniom elbląskich szkół grę miejską pn. „Z dala od klawiatury, a bliżej kultury”. Zgłoszenia można przesyłać do 22 maja.

- Będzie aktywnie, kulturalnie, a przede wszystkim nikt nie będzie się nudził – zapewnia organizatorka Agnieszka Tkaczuk. – W grze miejskiej mogą wziąć udział uczniowie elbląskich szkół podstawowych, z klas V i VI oraz gimnazjaliści z klas I i II. Gra zostanie rozegrana w przestrzeni miejskiej. Nie zabraknie w niej elementów klasycznych podchodów, happeningu, a nawet gry komputerowej. Będzie to nowoczesna forma zdobywania i poszerzania wiedzy na temat własnego miasta – atrakcyjnych miejsc, wydarzeń kulturalnych, uzdolnionych mieszkańców, ale również historii i dorobku kulturowego miasta.

W grze weźmie udział 10 zespołów pięcioosobowych. Mogą to być uczniowie jednej klasy lub szkoły. Grupa musi mieć jednego opiekuna (nauczyciela). Głównym zadaniem uczestników będzie rozwiązanie zagadki, które będzie możliwe dzięki wskazówkom ukrytym w miejscach związanych z kulturą, ale również w zabytkach i atrakcyjnych miejscach turystycznych naszego miasta. Gra powinna rozegrać się maksymalnie w ciągu 3-4 godzinach. Na zwycięskie grupy czekają nagrody: wejściówki na wydarzenia kulturalne, bony podarunkowe, gadżety, książki itp.

- Celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim upowszechnienie dorobku kultury Elbląga, wspieranie uczestnictwa w kulturze, wytwarzanie identyfikacji z własną społecznością i jej kulturą, promowanie nowych form aktywności i działalności kulturalnej, ale również współdziałanie wszystkich podmiotów aktywnych w sferze społecznej i kulturowej – dodaje Agnieszka Tkaczuk.

Zgłoszenia można przesyłać do 22 maja, jednakże liczy się kolejność zgłoszeń. Regulamin oraz karta zgłoszeń dostępne są na stronie: Z dala od klawiatury, bliżej kultury

Zainteresowani mogą już kontaktować się z Agnieszką Tkaczuk (55 611 20 59/ agnieszka.tkaczuk@swiatowid.elblag.pl). Udział w grze miejskiej jest bezpłatny.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB