To jej najlepszy występ w karierze. Katarzyna Wanatowska wróciła ze srebrnym medalem

2015-05-11 20:53:27(ost. akt: 2015-05-11 21:08:09)

Autor zdjęcia: MKS Truso Elbląg

W Finałach Młodzieżowych Mistrzostw Polski (U-23) w judo, które odbyły się 9 maja w Kątach Wrocławskich, zawodniczka MKS „Truso” Elbląg Katarzyna Wanatowska zajęła drugie miejsce miejsce i zdobyła srebrny medal w kat +78 kg.
— Był piękny, majowy, ciepły dzień. Przyjechaliśmy na halę ok. 9.20 (mieliśmy 34 km od hotelu). Po rozgrzewce, o godz. 10.00 nastąpiło uroczyste otwarcie zawodów. Było wzruszająco, przemawiali oficjele, miejscowi oraz przedstawiciele z PZ Judo z prezesem Sławomirem Kownackim na czele. Zagrano hymn. Potem rozpoczął się turniej – relacjonuje trener, Tomasz Gadaj.

Kasia stoczyła 5 walk. W eliminacjach grupowych wygrała z: Małgorzatą Dziewicką (AZS UW Warszawa), Justyną Patyk (AZS OŚ Poznań) oraz przegrała z Anną Załęczną (TKS Judo Toruń ). W walce półfinałowej pokonała Natalię Pilarczyk (UKS Kodokan Toruń). W pojedynku o złoto po raz drugi w turnieju nie poradziła sobie z Anną Załęczną.
To jej największe do tej pory osiągnięcie w karierze. Wcześniej była trzykrotnie brązową medalistką Mistrzostw Polski Juniorek.