Atak najlepszy w Elbląg Cup

2015-05-18 18:40:00(ost. akt: 2015-05-18 18:41:30)
Niepełnosprawni siatkarze Ataku odnieśli kolejny sukces. Podczas Elbląg Cup wygrali wszystkie mecze i nie stracili w nich żadnego seta

Siatkarze Ataku Elbląg wygrali otwarte międzynarodowe mistrzostwa Polski Elbląg Cup w siatkówce na siedząco. W rywalizacji kobiet najlepsze okazały się reprezentantki Japonii.
Elbląg Cup to turniej dla niepełnosprawnych siatkarzy grających na siedząco z długą, kilkunastoletnią tradycją. Od niedawna rozgrywany jest jako otwarte, międzynarodowe mistrzostwa Polski kobiet oraz mężczyzn. W siedemnastej edycji, która zakończyła się w minioną sobotę, wystartowało dwanaście drużyn, w tym również reprezentacje Japonii i Polski.

W rywalizacji kobiet wzięły udział cztery drużyny. Najlepsze okazały się Japonki, które wygrały wszystkie spotkania. W decydującym o pierwszym miejscu spotkania okazały się lepsze od Polski zwyciężając 3:1. Trzecie miejsce zajęła drużyna Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej wygrywając z Truso 3:0.

Bardzo ciekawie zapowiadała się rywalizacja siatkarzy. Tym razem nie było zdecydowanego faworyta. — Zawody z udziałem męskich drużyn stały na bardzo wysokim poziomie — ocenia Tomasz Woźny, prezes Integracyjnego Klubu Sportowego Atak Elbląg i zawodnik.
Najlepsi okazali się gospodarze. W finale Atak I pokonał Aktau Kazachstan 3:0 (16, 18, 19). — Wygraliśmy wszystkie mecze, jak przystało na sześciokrotnych z rzędu mistrzów Polski w tej dyscyplinie, i nie straciliśmy seta. Jak pokazuje sam wynik finałowego pojedynku, byliśmy lepsi pod każdym względem. Rywal toczył wyrównaną walkę tylko na początku setów, później osiągaliśmy wyraźną przewagę — podsumował Tomasz Woźny.
Wśród zawodników wyróżnionych indywidualnie znalazł się Jarosław Czyżewski (Atak I), który został uznany za MVP turnieju. Wśród kobiet ten tytuł został przyznany Danucie Bujok (Polska). Druga drużyna Ataku zajęła szóste miejsce, po tym jak przegrała w decydującym spotkaniu ze Startem Szczecin 0:3.
W tym roku odbędzie się jeszcze jedna edycja Elbląg Cup. Po raz pierwszy w historii turniej odbędzie się również jesienią - 25-28 września.

Skład Ataku I: Mariusz Wojdag, Jarosław Czyżewski, Sergiej Sewczenko, Roman Pryszczepa, Łukasz Biedrzycki, Marcin Musielak, Tomasz Woźny.