Wtorek, 19 czerwca 2018. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Wyzywał, groził, matkę uderzył pięścią w twarz. Zatrzymani za znęcanie się nad najbliższymi.

2015-05-27 10:02:16 (ost. akt: 2015-05-27 10:08:30)

Autor zdjęcia: mat. policji

Elbląscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o znęcanie się nad najbliższymi. 34-letni Łukasz J. miał dręczyć swoją matkę i brata, a 24-letni Tomasz D. znęcał się nad rodzicami.

Jak ustalili policjanci, 34-latek po pijanemu wszczynał domowe awantury.
— Ich ofiarami byli matka i brat. To na nich skupiała się cała agresja Łukasza J. Mężczyzna groził pozbawieniem życia, wyzywał, demolował mieszkanie — relacjonuje podkom. Krzysztof Nowacki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. — Co ważne, do stycznia 2015 r. odbywał półroczną kare więzienia właśnie za znęcanie się nad rodziną. Na wolność wyszedł w styczniu tego roku. Szybko podjęte policyjne działania doprowadziły do odizolowania sprawcy od ofiar. Do czasu zakończenia postępowanie nie może on przebywać w mieszkaniu matki.

Na trzy miesiące do aresztu trafił 24-letni Tomasz D., który usłyszał zarzuty znęcania się nad dwójką swoich rodziców.
— W tym przypadku sprawca wyzywał, groził oraz niszczył przedmioty codziennego użytku znajdujące się w mieszkaniu. Co więcej korzystał z żywności, która kupowali rodzice, a sam nie łożył na utrzymanie mieszkanie — informuje podkom. Nowacki.
Dodatkowo podczas jednej z awantur uderzył matkę pięścią w twarz. To przelało granicę tolerancji rodziców. O zdarzeniu poinformowano policję. Po tej interwencji 24-latek został zatrzymany, a policjanci oraz prokurator zawnioskowali o jego tymczasowe aresztowanie. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB