II liga nie dla Olimpii. Elblążanie na koniec zremisowali w Zambrowie 1:1

2015-06-07 11:43:07(ost. akt: 2015-06-07 11:53:16)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Olimpia Elbląg nie zdołała w sobotę wygrać z imienniczką w Zambrowie. Zremisowała 1:1 i sezon 2014/2015 zakończyła na drugim miejscu w tabeli. W barażach o II ligę zagra Olimpia Zambrów.
Na koniec sezonu w sobotę w Zambrowie spotkały się dwie najlepsze drużyny podlasko-warmińsko-mazurskiej III ligi. Gospodarzom do zajęcia pierwszego miejsca wystarczał remis, a elblążanie musieli koniecznie wygrać.
Spotkanie rozpoczęło się od ataków gości. Już w 6. min przed polem karnym sfaulowany został Kamil Graczyk, rzut wolny wykonał Łukasz Pietroń, ale bramkarz gospodarzy Piotr Czapliński nie dał się zaskoczyć. Po kwadransie gra się wyrównała.. W 27. min w sektorze zajmowany przez elbląskich kibiców wybuchł szał radości. Graczyk minął bramkarz i podał sprzed końcowej linii boiska do Damiana Szuprytowskiego, a ten skierował piłkę do siatki.

Zaledwie cztery minut później powinno być 2:0. Paweł Kowalczyk obsłużył Tomasza Tuttasa, ale ten zwlekał ze strzałem i gospodarze wybili piłkę w pole. W odpowiedzi strzelał Mateusz Gut, ale Wojciech Damian był na miejscu.

Po przerwie, po jednej z akcji gospodarzy, Michał Kuczałek zdecydował się na strzał z dystansu i pokonał bramkarza gości.

Elblążanie nie ustawali w atakach. W 68. min mieli kapitalną sytuację do ponownego objęcia prowadzenia. Po podaniu Radosława Stępnia, Szuprytowski strzelił obok słupka. W ostatnich minutach goście atakowali całym zespołem, lecz zabrakło skuteczności, a miejscowi nie bawiąc się w zawiłe sytuacje wybijali piłkę do przodu.