Wtorek, 2 czerwca 2020. Imieniny Erazma, Marianny, Marzeny

Oskarżony nadal chory. Po raz trzeci nie udało się rozpocząć procesu w sprawie handlu dopalaczami

2015-06-08 12:45:00 (ost. akt: 2015-06-08 12:56:28)
Po raz trzeci nie udało się rozpocząć procesu dwóch mężczyzn oskarżonych o handlowanie dopalaczami

Po raz trzeci nie udało się rozpocząć procesu dwóch mężczyzn oskarżonych o handlowanie dopalaczami

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

To była trzecia próba rozpoczęcia procesu dwóch mężczyzn oskarżonych o handlowanie dopalaczami. Ponownie jednak w elbląskim sądzie zabrakło jednego z oskarżonych.

Przypomnijmy, że w tej sprawie oskarżonych jest dwóch mężczyzn: Jakub G. i Szymon I. Prokuratura zarzuciła im działanie w porozumieniu i wprowadzanie do obiegu tzw. substancji zastępczych, potocznie zwanych dopalaczami. Można je było kupić w sklepie „z zapachami”, który mieścił się przy jednej z głównych ulic Elbląga. Na przełomie lat 2012-2014 odnotowano 29 przypadków, w których do szpitali trafiały młode osoby po zażyciu produktów kupionych w tym sklepie.

Niestety sąd po raz trzeci - i na razie bezskutecznie - próbuje otworzyć przewód w tej sprawie. W poniedziałek (8.06) na sali sądowej po raz kolejny zabrakło Jakuba G, jednego z oskarżonych. W zeszłym miesiącu mężczyzna przez swojego obrońcę przedłożył przed sądem zaświadczenie lekarskie, z którego wynikało, że jest po zabiegu chirurgicznym, gdyż złamał rękę i jego powrót do zdrowia nie będzie krótszy niż 14 dni. Sędzia Wojciech Furman postanowił wtedy, że 8 czerwca zapozna się z opinią biegłych medyków na temat dolegliwości oskarżonego. Tego samego dnia spróbuje też ponownie rozpocząć proces.

Podczas poniedziałkowego (8.06) posiedzenia adwokat oskarżonego złożył jednak kolejne zaświadczenie lekarskie na temat stanu zdrowia swojego klienta, wydane tym razem przez innego lekarza: ortopedę traumatologa, który wskazuję, że po wykonanym zabiegu oskarżony szacunkowo będzie dochodził do zdrowia nawet przez... 3 miesiące.
— Przed chwilą przez godzinę sąd słuchał poprzedniego lekarza sądowego, wstępnie oceniającego, że po zabiegu, jaki był wykonany okres jego rekonwalescencji to ok. 14 dni, następny lekarz twierdzi, że to jednak 3 miesiące. Są to tak znaczne różnice w poszczególnych twierdzeniach i duże rozbieżności w ocenie i możliwości, które nie są nigdzie ściśle, ustawowo ustalone. Tak wyglądają realia możliwości pozyskania obecności ewentualnych osób oskarżonych — nie ukrywał irytacji sędzia Wojciech Furman, który ma poprowadzić sprawę.

Ostatecznie zadecydowano, iż 22 lipca przed elbląskim sądem odbędzie się telekonferencja z Sądem Okręgowym w Łodzi, na której w charakterze świadka zostanie przesłuchany lekarz, który wystawił Jakubowi G kolejne zaświadczenie o stanie zdrowia. Sąd postara się wtedy ustalić m.in przyczynę tak znacznych różnic w poglądach poszczególnych lekarzy sądowych.

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Dlaczego tak jest? #1755340 | 89.229.*.* 16 cze 2015 09:34

  Ludzie wcale nie patrzą wstecz i nie wyciągają wniosków. Wcale nie interesują się tym co się dzieje, a na pytania sondażowe odpowiadają głupio, bo myślą, że tak jest mądrze. Spora część ludzi głosujących na Komorowskiego tak własnie zagłosowało, bo media im powiedziały, że tak głosują "mądrzy i inteligentni", a przecież oni nawet sami przed sobą nie chcą wychodzić na głupków. Rozmawiałam z takimi, którzy BALI SIĘ, że wygra A.Duda. Pytałam ich czego się boją, co takiego jest w A.Dudzie, że jego osoba napawa ich takim lękiem. Nikt z nich nie wiedział. Ci ludzie nie bali się A.Dudy, tylko bali się siebie, a mianowicie tego, że ktoś może ich uznać za głupców.Tak zachowują się ludzie nie myślący samodzielnie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Real #1750060 | 31.6.*.* 8 cze 2015 19:14

  Sory, nie naczelna rada adwokacka tylko ADWOKATURA POLSKA ... Jak żyć panie prezydencie, jak żyć:):):)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Real #1750057 | 31.6.*.* 8 cze 2015 19:10

  A dziś akurat zwrócił moją uwagę szyld adwokata z dołu: nazwisko imię i logo naczelnej rady adwokackiej: "PRAWO OJCZYZNA HONOR" ...

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Real #1750052 | 31.6.*.* 8 cze 2015 19:04

  Kpiny w żywe oczy i sąd dobrze o tym wie. I nic nie robi.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. nod57 #1749961 | 86.63.*.* 8 cze 2015 16:47

  normalne kpiny i jaja sobe robią, ale jak ktoś ma kasę to każda papuga będzie dobrze i skutecznie doradzać

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (7)