Czwartek, 21 lutego 2019. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Do Piekarczyka, gotowi, start!

2015-06-12 21:12:43 (ost. akt: 2015-06-12 21:24:19)

Autor zdjęcia: MOSIR

Już tylko godziny dzielą nas od startu VII Elbląskiego Biegu Ulicznego Piekarczyka na dystansie 10 kilometrów. Najlepsi biegacze w kraju odwiedzą Elbląga już w najbliższą niedzielę (14.06).

Ciekawa i przyjazna trasa, coraz lepsi zawodnicy, cenne nagrody i organizacja na wysokim poziomie - to najważniejsze czynniki, jakie wpływają na pozytywną ocenę elbląskiego biegu i sprawiają, że coraz lepsi zawodnicy chętnie odwiedzają nasze miasto. Nie inaczej powinno być także i w tym roku, a dodatkowo Bieg Piekarczyka po raz kolejny pobije swój własny rekord. W ubiegłym roku zawody ukończyło 385 biegaczy. W tym do udziału w zawodach zgłosiło się już ponad 520 zawodników.

— Spoglądając na listę startową możemy być już pewni kolejnego rekordu — uważa Marek Kucharczyk, specjalista ds. marketingu i reklamy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. — Pół tysiąca biegaczy na trasie na pewno robi wrażenie. A pamiętajmy, że zapisów można dokonywać jeszcze w dniu zawodów, dlatego ilość startujących na pewno jeszcze wzrośnie. Wszystko to zasługa osób pracujących przy organizacji i promocji biegi. Jesteśmy coraz bardziej rozpoznawalną imprezą w Polsce, a to ma oczywiście przełożenie na frekwencję. Dodatkowo, w ostatnich latach bieg zbierał pozytywne recenzje wśród osób biorących w nim udział.

Choć do rozpoczęcia VII Biegu Piekarczyk pozostały tylko godziny, prace przy organizacji tak dużego przedsięwzięcia są już na ostatniej prostej. Pozostało jedynie zamknięcie ulic i zabezpieczenie trasy, rozłożenie sceny, ustawienie startu i mety, a także biura zawodów, ale te prace organizatorzy planują na sobotę.

— Od strony organizacyjnej wszystko jest już dopięte niemal na ostatni guzik — wyjaśnia Marek Wnuk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. — W czwartek odbyło się ostatnie spotkanie sztabu organizacyjnego, na którym dopracowano ostatnie szczegóły. Teraz trzeba mieć jedynie nadzieję, że sportowcom i organizatorom dopisze pogoda, bo tu, w zależności od stacji, prognozy są różne.

Ciekawie prezentują się także nagrody dla najlepszych biegaczy. Sześciu pierwszych zawodników i sześć pierwszych zawodniczek w klasyfikacji generalnej otrzymają nagrody pieniężne od 1 tys. zł do 200 zł za miejsce szóste. Dodatkowo nagrody rzeczowe zostaną rozlosowane wśród wszystkich uczestników, a spośród elblążan, którzy ukończyli bieg zostanie rozlosowana nagroda niespodzianka. Ponadto każdy, kto ukończy bieg otrzyma okolicznościowy medal.

Bieg Piekarczyka to nie tylko zawody główne, ale także biegi towarzyszące. W tym roku w Mini Biegu Piekarczyka zaplanowane są starty w dwóch kategoriach wiekowych: bieg dzieci (rocznik 2002-2004) i bieg młodzików (rocznik 2000-2001). Pierwszy odbędzie się na dystansie 800 metrów i rozpocznie się o godz. 10.00. Natomiast o godz. 10.30 rozpocznie się bieg młodzików na dystansie 1400 metrów. Udział w biegach dla dzieci jest bezpłatny. Na trasie biegów towarzyszących zobaczymy także miłośników Nordic Walking, którzy wystartują o godz. 11:00 i do pokonania mieli będą 5 kilometrów.

Przypomnijmy, że chętni do udziału w biegu głównym, mogą się zgłaszać także w dniu zawodów w godz. 9-11.00 w biurze imprezy, które usytuowane zostanie na Bulwarze Zygmunta Augusta, nieopodal mety biegu.

Organizatorami Biegu Piekarczyka są: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.
Sponsorami Biegu Piekarczyka są: Alstom, PZU Zdrowie, Reproskan, Panas - imprezy, reklama, FLSmidth Maag Gear, Rehactivity fizjoterapia&fitness, Lira Lighting, Hydrobud, GO Sport, BIG, Generacja Fitness, Kwiatkowski-bielizna, Kawiarnia u Aktorów, Falkon, Drozd, Braniewsko-Pasłęcki Bank Spółdzielczy, Awangarda, Adventure Team Lira Lighting, Uni-Med. Gabinet Rehabilitacyjny -Kamińscy.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB