Trzy medale Ryszarda Grzelaka

2015-06-17 18:58:00(ost. akt: 2015-06-17 19:04:10)
Ryszard Grzelak jeszcze kilka lat temu reprezentował Mlexer Elbląg

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Ponad 300 zawodników i zawodniczek wystartowało w miniony weekend w mistrzostwach Polski weteranów w tenisie stołowym w Iławie. Zawody odbyły się w sześciu kategoriach wiekowych, a powody do radości mieli także reprezentanci Elbląga.
Spośród nich najlepiej spisał się Ryszard Grzelak, który w kat. 40-49 lat wywalczył trzy medale. W finale gry mieszanej, grając wraz z Dorotą Paluch (Jastrzębie), zdobyli tytuł mistrzowski, pokonując w decydującym meczu o złoty medal Jolantę Szatko-Nowak (Kraków)/Pawła Małkusa (Konin) 3:1. Kolejny medal, ale tym razem brązowy pingpongista z Elbląga zdobył w grze deblowej mężczyzn. Grając w duecie z Krzysztofem Pińskim (Nowa Wieś Lęborska), po wygraniu czterech spotkań, dotarli do półfinału, w którym przegrali z późniejszymi mistrzami kraju Arturem Szołtyskiem (Żory)/Arturem Zielińskim (Warszawa) 0:3.
Kolejny sukces Grzelak odniósł w grze pojedynczej, zajmując trzecie miejsce w stawce blisko 50 zawodników. W drodze do medalu odniósł osiem zwycięstw. W półfinale uległ Szołtyskowi (Żory) 1:3, a w spotkaniu o brązowy medal pokonał odwiecznego rywala Wojciecha Tebecio (Skarszewy) 3:1.

Spośród pozostałych elblążan Józef Pyka zajął piąte miejsce w kat. M-75, a Sylwester Gliniecki był 15 w kat. M-70, obaj panowie reprezentują EKS Nestora.