Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

Tango Extremo. Wyjątkowo taneczny koncert

2015-06-21 19:25:43 (ost. akt: 2015-06-21 19:30:50)

Autor zdjęcia: materiały promocyjne/www.tangoextremo.com

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i klub Mjazzga zapraszają na wyjątkowy koncert „Tango Extremo”.

Od chwili powstania Tango Extremo w 2003, zespół występował na prawie wszystkich scenach w Holandii. Koncertowali również poza granicami Królestwa Niderlandów. Grupa powstała z inicjatywy skrzypaczki. Tanya Schaap od początku była motorem artystycznym tego zespołu. Skład grupy jest dosyć niekonwencjonalny, co daje sporo możliwości i niezwykle unikalne brzmienie.

Tango Extremo prezentuje bardzo zróżnicowany repertuar. To mieszanka muzyki klasycznej, jazzu, muzyki brazylijskiej i tango nuevo. Przez lata swojego istnienia, grupa wyspecjalizowała się w muzyce z argentyńskiego regionu Rio de la Plata. Trudno sobie wyobrazić muzyczny krajobraz Niderlandów bez Tango Extremo, które koncertuje na największych scenach, festiwalach jazzowych, klasycznych salach koncertowych i salonach tango. Tango Extremo koncertowało w wielu krajach świata. Słuchała ich publiczność w Hiszpanii, Włoszech, Chorwacji, Meksyku, Turcji, Kurdystanu, Francji, Wielkiej Brytanii, Belgii, Południowej Korei, Urugwaju, Portugalii, Irlandii, Rosji, Południowej Afryki, Botswany czy Chin (m.in. Beijing, Shanghai, Ningbo, Hefei czy Nanjing). W Chinach pojawili się ponownie jesienią 2014 roku. W roku 2009, wystąpili, jako jedyna „nie-Argentyńska grupa” na festiwalu ‘Buenos Aires Tango Festiwal’ w Argentynie: najbardziej prestiżowego festiwalu tanga na świecie.

Grupa współpracuje z wieloma uznanymi muzykami na całym świecie. Wśród kompozytorów i aranżerów Tango Extremo, znajdują się tacy muzycy jak: Martin Fondse, Ilja Reijngoud, Onno Krijn, Renard Aust, Wim Warman (Holandia) Tomás Gubitch (Argentyna), Gustavo Mozzi (Argentyna), Francesco Venerucci (Włochy), Felipe Perez Santiago (Meksyk).

Na koncert zapraszamy 28 czerwca 2015 r. godz. 20.00 Wstęp wolny

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB