Sekcja judo Ataku Elbląg zdobyła 12 medali na mistrzostwach Polski

2015-06-22 17:53:56(ost. akt: 2015-06-22 17:56:38)

Autor zdjęcia: IKS ATAK

Sekcja judo IKS „Atak” – osób niepełnosprawnych intelektualnie – zdobyła 12 medali na III mistrzostwach Polski w Luboniu pod Poznaniem, rozegranych w sobotę (20 czerwca).
W mistrzostwach udział wzięło 70 zawodników i zawodniczek, którzy reprezentowali następujące kluby: Akademia Judo Poznań, IKS Atak Elbląg, Górnik Konin, Feniks Bytom, Gwardia Olsztyn, Ostrowia Ostrowiec Świętokrzyski, Kraków.

Nasi zawodnicy zdobyli następujące pozycje w odpowiednich dla siebie kategoriach:
złoty medal - Michał Bryl, Agnieszka Strąk, Anna Rybicka, Mirek Kostka
srebrny medal- Weronika Fercho, Maria Mierzwińska, Konrad Szumski, Marcin Liszcz, Michał Weroński, Marek Chrust
brązowy medal - Kamil Grdeń, Michał Warno
IV miejsce - Adam Wiśniewski , Norbert Jaworski
V miejsce - Mateusz Romanowski, Robert Jaworski

W klasyfikacji klubowej drużynowej elbląski Atak zajął II miejsce.
To był długi, ale bardzo miły i pouczający wyjazd. Poziom zawodów był bardzo wysoki, zdobyliśmy nowe doświadczenia, spotkaliśmy się z przyjaciółmi, a także nawiązaliśmy nowe znajomości.był doping, wzruszenie i wiele radości.