Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Startuje Letni Salon Muzyczny. Na początek... mężczyzna prawie idealny

2015-07-11 07:00:00 (ost. akt: 2015-07-11 07:45:38)
Artur Gotz

Artur Gotz

Autor zdjęcia: arch. artysty

Już 12 lipca (niedziela) o godz. 17 rozpocznie się cykl wakacyjnych koncertów w Bażantarni, czyli Letni Salon Muzyczny. Na początek... mężczyzna prawie idealny. Autorką prawie wszystkich utworów jest Agnieszka Chrzanowska, a każda piosenka, która rozbrzmi w muszli koncertowej będzie opowieścią o mężczyźnie, którego autorka poznała osobiście.

Bohaterami utworów stali się: zakochani, naiwni, nawróceni, zdradzający, bogaci, nieśmiali i ci bardzo śmiali przedstawiciele płci męskiej.
Z czym musi zmagać się mężczyzna nienasycony i jak radzi sobie z pożądaniem do żony bliźniego, czego jest w stanie dopuścić się nadgorliwy teść, jakimi zaletami obdarzony jest mężczyzna nawrócony, jak na męską psychikę wpływa podział na ducha, duszę i ciało, na co mężczyźni miewają alergię i dlaczego piją alkohol, a na koniec: co postanawia mężczyzna, który chce być idealny - oto pytania, na które znajdziemy odpowiedzi niepozbawione, rzecz jasna, dużej dawki humoru w trakcie niedzielnego popołudnia.

Autorka podkreśla, że jej celem nie był atak na mężczyzn - wręcz przeciwnie - jej zamiarem było wzięcie ich w obronę poprzez ośmieszenie stereotypów, które od wieków są przyczyną problemów w komunikacji i w porozumieniu płci. Z dużym przymrużeniem oka została potraktowana także warstwa muzyczna, w której doskonale współgrają ze sobą nowe brzmienia, elementy popu, piosenki kabaretowej i swingu.

W Elblągu zespół wystąpi w składzie: Artur Gotz (wokal), Dariusz Igielski (piano), Przemysław Kowalski (bass), Artur Mostowy (perkusja).

Artur Gotz to wokalista i aktor młodego pokolenia. Występuje na scenie od jedenastego roku życia, a w wieku 15 lat rozpoczął współpracę z Teatrem The Imagination w Londynie, gdzie wystąpił w trzech premierach. Aktor scen Warszawy (Teatr „6. Piętro” Michała Żebrowskiego) i Łodzi (Teatr Nowy im. K. Dejmka), w latach 2006-09 był aktorem Teatru Rozrywki w Chorzowie, współpracował z Teatrem Współczesnym i Teatrem "Kamienica" Emiliana Kamińskiego w Warszawie. Jako wokalista debiutował w krakowskiej Piwnicy pod Baranami, w której rozpoczął współpracę z kompozytorem Zygmuntem Koniecznym. Z jego piosenką wydał singiel „Usposobienie przyjemne”, a w sierpniu 2010 miała miejsce premiera jego debiutanckiej płyty „Obiekt seksualny”.

Agnieszka Chrzanowska, to aktorka, piosenkarka, autorka muzyki i tekstów, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Była związana z Piwnicą pod Baranami, później z klubem „Alchemia” na krakowskim Kazimierzu, następnie przez dwa lata prowadziła założony wraz z Michałem Zabłockim Teatr Piosenki w Centrum w Krzysztoforach. Od kwietnia 2010 do września 2011 prowadziła jako Dyrektor Artystyczna Radiowy Teatr Piosenki w Radiu Kraków. Autorka audycji radiowej „Nieobojętna częstotliwość drgań” na antenie Radia Kraków.
Wstęp na koncert jest bezpłatny.
oprac.daw


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB