Poniedziałek, 18 marca 2019. Imieniny Edwarda, Narcyza, Zbysława

Na deser Steńczyk i Ania Dąbrowska. Sierpniowe noce z piosenką wartościową

2015-07-01 20:43:18 (ost. akt: 2015-07-01 20:43:29)

Autor zdjęcia: Malwina Krukowska

Występy laureatów festiwali piosenki artystycznej, spektakl „Przekręt (nie)doskonały”, recital Tomasza Steńczyka i koncert Ani Dąbrowskiej – tak będzie podczas XIX Elbląskich Nocy. Festiwalu Piosenki Wartościowej. Od 21 sierpnia, przez trzy dni będą królowały wartościowe słowa, piękne głosy i niezapomniane melodie.

Koncertem „Najlepsi z Najlepszych” - w Ośrodku Kultury w Pasłęku - rozpocznie się dziewiętnasta edycja Elbląskich Nocy. 21 sierpnia o godz. 19 laureatom Ogólnopolskich Festiwali Piosenki Artystycznej zagra zespół pod kierownictwem muzycznym Bartosza Krzywdy.
- Zderzenie na jednej scenie najlepszych adeptów będzie okazją do poznania wschodzących gwiazd polskiej sceny artystycznej – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, który jest organizatorem Festiwalu. - Piękne głosy, nowe brzemienia sprawią, że to wydarzenie na długo pozostanie w naszej pamięci.
Koncert odbędzie się dwukrotnie – najpierw w Pasłęku, a 22 sierpnia także w Elblągu (o godz. 16 w dużej sali Kina „Światowid”). Na oba koncerty wstęp jest wolny. Od 1 sierpnia będzie można odbierać bezpłatne wejściówki.

Przekręt (nie)doskonały

Elbląskie Noce to także spotkania z artystami, którzy bez wątpienia są mistrzami słowa. Będzie można przekonać się o tym 22 sierpnia podczas spektaklu „Przekręt (nie)doskonały” w wykonaniu Teatru Capitol z Warszawy.
- Spektakl jest esencją brytyjskiego humoru – mówi Aleksandra Bednarczuk, kierownik artystyczny XIX Elbląskich Nocy. Festiwalu Piosenki Wartościowej. – „Przekręt (nie)doskonały” to inteligentna, pełna wdzięku, świetnie skonstruowana komedia obyczajowa, która od premiery w Theatre Royal Windsor w 1984 roku praktycznie nie schodzi z afisza. Przetłumaczona na 15 języków i grana na całym świecie z roku na rok zyskuje na aktualności i popularności.
W spektaklu wystąpią: Dorota Nowakowska, Maria Dejmek, Joanna Moro, Rafał Cieszyński, Bogdan Kalus oraz Jacek Kopczyński. Bilety na spektakl, w cenie od 50 zł są już dostępne w kasie CSE „Światowid”

Koncert Ani Dąbrowskiej

Ostatni dzień Elbląskich nocy wypełniony będzie muzyką. Nieco rockowymi, a miejscami jazzowymi interpretacjami „Mojej kokainy”, Tomasz Steńczyk rozpocznie koncert kończący Festiwal. Będzie można usłyszeć piosenki napisane przez Agnieszkę Osiecką w nowych, świeżych, czasem zaskakujących interpretacjach artysty oraz jego zespołu.
Po recitalu Steńczyka scena będzie należała jednej z najbardziej utalentowanych polskich piosenkarek ostatniej dekady - do Ani Dąbrowskiej.
- Artystka jest laureatką ośmiu Fryderyków, a także wielu innych nagród branżowych. Popularność i uznanie publiczności doskonale oddają cztery statuetki otrzymane podczas koncertów TOP w ramach festiwalu Top Trendy. Jej przedostatnia płyta „Ania Movie" była najczęściej kupowanym polskim albumem w 2010 roku. Jej najnowszą płytę pt. „Bawię się świetnie" krytycy jednogłośnie okrzyknęli najlepszą w dorobku Ani – mówi Aleksandra Bednarczuk.
Bilety na koncert, w cenie 45 złotych, dostępne są w kasie CSE "Światowid".

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB