Igor Janik ponownie powalczy o tytuł mistrza Europy i świata

2015-07-05 19:59:31(ost. akt: 2015-07-05 20:17:27)

Autor zdjęcia: UM w Elblągu

Igor Janik, 15-letni elblążanin, już niebawem będzie reprezentował Polskę podczas mistrzostw Europy, które odbędą się w Chorwacji oraz na mistrzostwach świata w Grecji. W tym roku Igor otrzymał także propozycję startu w drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów do lat 18.
Igor Janik jest reprezentantem kadry narodowej juniorów w szachach klasycznych, szybkich i błyskawicznych. Od dwóch lat jest także w podstawowym składzie juniorów w rozgrywkach drużynowych na mistrzostwach Europy do lat 16.
Kiedy w ubiegłym roku elbląski szachista jechał na Mistrzostwa Świata do RPA pokładano w nim duże nadzieje. Jak się okazało młody szachista był w doskonałej formie i zajął 9 miejsce.
Sukcesy, jakie osiągnął Igor w ostatnich dwóch latach, umożliwiły mu rozwijanie swoich umiejętności w Młodzieżowej Akademii Szachowej skupiającej najlepszych juniorów do lat 20 w Polsce.

W ubiegłym roku Igor uzyskał następujące wyniki sportowe:
- Mistrzostwo Polski w szachach klasycznych (Spała);
- Brązowy medal Mistrzostw Europy w szachach szybkich (Tallinn);
- 9 miejsce podczas Mistrzostw Świata w szachach klasycznych (RPA)
- 8miejsce na Mistrzostwach Europy (Czarnogóra)
Aktualnie Igor Janik został powołany do reprezentowana naszego kraju podczas mistrzostwa Europy, które odbędą się w Chorwacji oraz na mistrzostwa Świata, które odbędą się w Grecji.

W ubiegłą niedzielę szachista wygrał turniej Open, a tym samym klasyfikację juniorską o Puchar Prezydenta Miasta Elbląga.