W Bażantarni ożyje Mozart. Ostatni koncert letniego salonu

2015-08-04 10:55:00(ost. akt: 2015-08-04 10:58:20)
Łukasz Perucki

Łukasz Perucki

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

„Viva Mozart" to tytuł ostatniego już w tym roku koncertu Letniego Salonu Muzycznego, na który zaprasza Elbląskie Towarzystwo Kulturalne. Koncert odbędzie się w niedzielę (9 sierpnia) w muszli koncertowej w Bażantarni, początek o godz. 17. Wstęp jest bezpłatny.
W koncercie wystąpią: Joanna Orzeł – sopran, Łukasz Perucki – skrzypce, Małgorzata Bury – skrzypce, Karol Sienkiewicz – altówka i Mirosław Pachowicz – fagot.
W programie usłyszymy m.in. Eine kleine Nachtmusik, Marsz turecki, arię Alleluja z motetu Exultate iubilate, czy La ci darem la mano z opery Don Giovanni.

Joanna Orzeł jest doktorantką w dziedzinie sztuki wokalnej Akademii Muzycznej w Poznaniu, absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku. Osoba niezwykle zasłużona dla aktywizowania gdańskiej kultury muzycznej. Z jej inicjatywy po 300 latach została wskrzeszona ciesząca się dużym uznaniem środowiska gdańskiego Kapela Mariacka, której Joanna Orzeł jest kapelmistrzem.

Łukasz Perucki od 2011 r. studiuje w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku pod kierunkiem prof. Konstantego Andrzeja Kulki, kiedy to ukończył z wyróżnieniem Szkołę Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, w klasie skrzypiec mgr Anny Wolińskiej.
Małgorzata Bury w 2008 r. ukończyła studia magisterskie na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na Wydziale Instrumentalnym w klasie adiunkta
Macieja Sobczaka. Jednocześnie ukończyła inne kierunki na Politechnice Gdańskiej i w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku. Swoje zamiłowanie do muzyki dzieliła przez kilka lat z działalnością w różnych branżach od stoczniowej przez reklamową i marketingową. Aktualnie, członek kilku trójmiejskich zespołów muzycznych m.in. Kapeli Królewskiej.

Karol Sienkiewicz w 2003 roku ukończył z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną I st. im. Karola Kurpińskiego w Warszawie, w klasie skrzypiec mgr Anny Rzymyszkiewicz. W 2003 roku kontynuował naukę gry na skrzypcach w klasie dr Ewy Kowar w Państwowej Ogólnokształcącej Eksperymentalnej Zintegrowanej Szkole Muzycznej. W 2007 roku rozpoczął grę na altówce w Państwowej Szkole Muzycznej im. Józefa Elsnera w klasie mgr Michała Styczyńskiego. W 2010 roku ukończył naukę w Zespole Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie. Od 2010 jest studentem Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie altówki prof. Ireny Albrecht i as. Krzysztofa Tymendorfa oraz w klasie kameralistyki prof. Anny Prabuckiej – Firlej i dr Roberta Kwiatkowskiego. Od 2010 roku członek kwartetu fortepianowego AKME, z którym odnosi wiele sukcesów na arenie międzynarodowej.

Mirosław Pachowicz urodził się w Lublinie, gdzie ukończył Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. T. Szeligowskiego. W latach 2003 – 2008 podejmował studia w Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku na Wydziale Instrumentalnym w klasie fagotu prof. zw. Wojciecha Orawca, które ukończył z wyróżnieniem. W ramach programu Socrates-Erasmus obył roczne stypendium w Erasmushogeschool – Koninklijk Conservatorium w Brukseli w klasie fagotu prof. Luca Loubry. Ponadto w latach 2004 – 2011 studiował na Wydziale Dyrygentury, Teorii muzyki i Kompozycji w specjalności teoria muzyki, których zwieńczeniem była wyróżniona praca magisterska na temat „Twórczość orkiestrowa Henri Dutilleux”. W bieżącym roku powrócił na swoją Alma Mater – jednak już w charakterze wykładowcy w klasie fagotu.
oprac. daw

Źródło: Dziennik Elbląski