Olimpia Elbląg - Start Działdowo 3:0. Zdecydowane zwycięstwo na inaugurację

2015-08-09 13:08:25(ost. akt: 2015-08-09 13:11:28)

Od pewnego zwycięstwa elblążanie zainaugurowali nowy sezon III ligi. Olimpia wygrała pewnie, będąc we wszystkich elementach gry zdecydowanie lepszym zespołem.
Już po kwadransie gry widać było, że zdobycie bramki będzie tylko kwestią czasu, gdyż goście zostali zmuszeni do głębokiej defensywy. Na premierowego gola kibice czekali do 16 min. Po odbiciu piłki przez bramkarza gości Przemysława Dąbrowskiego, na strzał z pola karnego zdecydował się Radosław Stępień i piłka swoje miejsce znalazła w siatce. Kilkanaście minut później Olimpia wygrywała już 2:0, kiedy to po stałym fragmencie gry piłkę głową z 5 metrów posłał do siatki Paweł Piceluk. W tej części meczu, goście tylko raz zagrozili bramce gospodarzy, ale niecelnie z dystansu uderzył Marek Wyźlic.

Po przerwie gra toczyła się do jednej bramki. W ekipie trenera Adama Borosa doskonałych sytuacji nie wykorzystali: Dawid Kubowicz, Radosław Bukacki, Piceluk, a także Kamil Piotrowski. W zespole gości wyróżniającym się piłkarzem był bramkarz Dąbrowski, który, uratował swój zespół od wyższej porażki. Kolejnego gola dla elblążan zdobył strzałem z 12 metrów tuż przy słupku Patryk Sokołowski i tym samym ustalił wynik spotkania. JK