Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

19-latek okradał piwnice i samochody. Wpadł dzięki osiedlowemu monitoringowi

2015-08-09 13:46:09 (ost. akt: 2015-08-09 13:47:37)

Autor zdjęcia: archiwum policji

Adrian B. został zatrzymany przez policjantów zwalczających przestępczość związaną z mieniem. Młody mężczyzna włamywał się do piwnic a także zaparkowanych pod budynkami samochodów. Na swoim koncie ma 10 takich czynów. Teraz za wszystkie odpowie przed sądem.

19-letni Adrian B. jest znany policjantom z wcześniej popełnianych przestępstw. Tym razem został zatrzymany po tym jak okradł kilka samochodów stojących na parkingu w okolicach ul. Jaśminowej. Policjanci prześledzili osiedlowy monitoring i rozpoznali na nim 19-latka. Mężczyzna szukał otwartych aut pozostawionych na parkingu. Sprawdzał drzwi kierowcy, pasażerów oraz bagażnik. Gdy natrafił na niezamknięte auto, plądrował wnętrze.

Sprawcę do kradzieży potrafiły skusić pozostawione na widocznym miejscu w samochodzie: okulary przeciwsłoneczne, czapka z daszkiem, a nawet długopis. Mężczyzna zabierał też cenniejsze rzeczy pozostawione w aucie lub będące jego wyposażeniem. 19-latka zatrzymano w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzuty 8 kradzieży oraz 2 włamań do piwnic przy ul. Lubranieckiej. Za włamanie Kodeks Karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB