Meble Wójcik rozgromili beniaminka w premierowym sparingu

2015-08-10 07:56:00(ost. akt: 2015-08-10 07:56:54)

Elbląscy szczypiorniści rozegrali premierowy sparing w okresie przygotowawczym, z beniaminkiem I ligi Mueller MKS Grudziądz. Wygrali różnicą aż 20 bramek.
Przed spotkaniem trenerzy obu drużyn uzgodnili, że pojedynek odbędzie się w trzech tercjach (3x25 min). Trener gospodarzy z każdej trzech tercji dokonywał zmian całego zespołu, chcąc sprawdzić wszystkich zawodników. Tylko w początkowej fazie mecz był wyrównany. W 8 minucie elblążanie wyszli na pierwsze prowadzenie 4:3 i nie oddali go już do końca. Z biegiem czasu przewaga ich zaczęła rosnąć. Po pół godzinie gry było już 19:10, a po dwóch tercjach na tablicy wyników pojawił się rezultat 32:18 W ostatniej tercji elblążanie nic nie odpuszczając powiększyli przewagę do 20 goli, wygrywając ostatecznie 48:28.

Od niedzieli elblążanie przygotowując się do sezonu przebywają na zgrupowaniu w Dębnie Lubuskim. W zespole brakuje Kamila Netza, który z reprezentacją Polski juniorów występuje na mistrzostwach świata w Rosji. Meble Wójcik w trakcie zgrupowania zagrają z Pogonią Szczecin. Natomiast w dniach 15-16 sierpnia wystąpią na turnieju w Wągrowcu, gdzie zmierzą się z miejscową Nielbą, Miedzią Legnica oraz Wybrzeżem Gdańsk.
— W czasie przygotowań do sezonu rozegramy blisko 15 spotkań - mówi trener elblążan Dariusz Molski. — Od samego początku musimy dobrze grać, by awansować do superligi zrealizować. Od tego nie ma odwołania. Takie zadanie postawił nam sponsor strategiczny — stwierdza Molski.