Kajakarze Olimpii wrócili z mistrzostw Polski

2015-08-12 14:14:03(ost. akt: 2015-08-12 14:18:09)

Autor zdjęcia: archiwum klubu

W miniony weekend (8-9 sierpnia) w Bydgoszczy odbyły się w Mistrzostwa Polski Juniorów w kajakarstwie. Nasze miasto reprezentowali zawodnicy ZKS Olimpia Elbląg. Bardzo dobrze zaprezentowała się osada C-2 Piotr Kreczman i Marek Głuch, którzy w wyścigu dwójek na dystansie 500 i 1000 m zajęli 6 miejsce, a w wyścigu na 5000 m bardzo dobre 5 miejsce.
W ślady starszych kolegów poszli młodsi kanadyjkarze Józef Głuch i Wiktor Zaręba, którzy w wyścigu C-2 5000 m zdobyli także 5 miejsce. Jest to bardzo miłe zaskoczenie, ponieważ chłopcy pływają w tym składzie dopiero dwa miesiące a w wyścigu wygrali z osadami, które zgrywały się już wiele lat. Dwójka dziewcząt miała ogromnego pecha, ponieważ w wyścigu na 3000 m na nawrocie miały poważną kolizję i ukończyły wyścig dopiero na 12 pozycji.

W wyścigach indywidualnych rewelacją zawodów był Jakub Żukowski, który w wyścigu na 1000 m zajął 8 miejsce i był drugi w swoim roczniku, co daje mu ogromne szanse zakwalifikowania się do Regat Nadziei Olimpijskich. Pozostali uczestnicy to chłopcy o rok starsi, a w tym wieku jest to ogromna różnica.

Występ na MPJ i MPJMł należy uznać za niezwykle udany,  w kategorii juniora zdobyliśmy czterokrotnie więcej punktów do tzw. rywalizacji sportu dzieci i młodzieży a w kategorii juniora młodszego trzykrotnie więcej. Wszyscy zawodnicy ZKS Olimpii Elbląg zdobyli miejsca punktowane i obiecali sobie, że to już ostatni rok bez medali.