Remis w derbach Elbląga. Olimpia — Concordia 0:0. Zobacz jak Matłoka broni karnego. Film!

2015-08-12 19:56:15(ost. akt: 2015-08-12 23:35:00)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Concordia przez 30 minut grała w dziesiątkę, a w ostatnich minutach spotkania Paweł Piceluk nie wykorzystał rzutu karnego dla Olimpii. Piłkarskie derby Elbląga zakończyły się wynikiem 0:0.
Paweł Piceluk w ubiegłym sezonie, jeszcze jako piłkarz Finishparkietu Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie, rzadko się mylił w sytuacjach sam na sam z bramkarzem. Strzelił 32 gole i nic dziwnego, że wygrał klasyfikację na króla strzelców III ligi. W środę mógł rozstrzygnąć losy derbowego pojedynku z Concordią. W 87. min Damian Szuprytowski wpadł w pole karne i został sfaulowany przez Krzysztofa Niburskiego. Sędzia podyktował rzut karny, a jego egzekutorem był właśnie Piceluk. Bramkarz Concordii Przemysław Matłoka wyczuł jego intencje. Rzucił się w lewą stronę i odbił piłkę. Tak Olimpia zmarnowała najlepszą sytuację do zapewnienia sobie trzech punktów.

Faktycznie, to piłkarze Olimpii przez całe spotkanie częściej i dłużej utrzymywali się przy piłce. To do nich należała inicjatywa, jednak rywal zza miedzy mądrze się bronił, w porę rozbijając ataki żółto-biało-niebieskich. Concordia nie dała sobie strzelić gola, chociaż od 63. min grała w dziesiątkę, bo czerwoną kartką został ukarany Michał Kiełtyka. Ten się nie popisał, bo w sześć minut „zarobił” dwie żółte kartki za faule.

W grę Olimpii sporo ożywienia wniósł Damian Szuprytowski, który na boisku pojawił się w drugiej połowie. Wywalczył karnego, a także dwukrotnie groźnie strzelał na bramkę Concordii - Matłotka był jednak na miejscu.

— Kolejny raz zderzamy się z taką niemocą. W pierwszych 45 minutach kopaliśmy się po czołach i uważam ten czas za stracony. W drugiej połowie waliliśmy głową w mur — podsumował trener Olimpii Adam Boros.

— Dobrze wiedziałem z kim gramy, jakim potencjałem ludzkim dysponuje rywal, a jakim my. Nie ukrywam, że marzyłem o remisie i udało się — powiedział z kolei po meczu szkoleniowiec Concordii Władysław Obrębski.

Przed meczem odbyła się miła uroczystość. Michał Ressel otrzymał okazały puchar za rozegranie 100 meczu w barwach Olimpii.

• Start Działdowo 0-7 Znicz Biała Piska
    Michał Świderski 43, 45, Łukasz Tercjak 53, Daniel Świderski 65, 71, 76, Tomasz Tuttas 80
  • Concordia Elbląg 0-0 Olimpia Elbląg
  • Jagiellonia II Białystok 0-1 Wissa Szczuczyn