Olimpia Elbląg rozgromiła Warmię w Grajewie

2015-08-24 15:28:36(ost. akt: 2015-08-24 15:32:35)

Przed meczem zdecydowanym faworytem byli goście i nie zawiedli. Pokazali nie tylko dobrą urozmaiconą grę, ale także skuteczną, aplikując swojemu rywalowi aż siedem goli.
Już sam wynik wskazuje, kto na boisku rządził i kto dyktował warunki gry. Jednak pierwsi groźniejszą sytuację stworzyli miejscowi. Po uderzeniu Marcina Strzelińskiego piłka minimalnie minęła światło bramki. Mimo to Olimpia od początku grała ofensywnie i wraz z upływem czasu rosła jej przewaga. W 16. min elblążanie jednak wyszli na prowadzenie. Na strzał z pola karnego zdecydował się Paweł Piceluk i bramkarz gospodarzy Krzysztof Gieniusz musiał wyjmować piłkę z siatki. Jeszcze przed przerwą Piceluk strzelając z bliska podwyższył rezultat na 2:0. Po przerwie elblążanie nie spuszczali z tonu, poszli za ciosem i strzelając jeszcze pięć goli pokazali rywalowi, jaka dzieli ich różnica klasy.