Meble Wójcik zremisowały z Warmią

2015-08-25 21:22:39(ost. akt: 2015-08-25 22:08:21)

Autor zdjęcia: Dorota Kruszyńska

Piłkarze ręczni Mebli Wójcik Elbląg we wtorek (25.08) po raz drugi w tym okresie przygotowawczym zmierzyli się w towarzyskim meczu z Warmią Traveland Olsztyn. Pojedynek ponownie zakończył się remisem - tym razem 25:25 (11:11)
Wtorkowe spotkanie w Elblągu lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po trafieniach Piotra Adamczaka, Jakuba Malczewskiego, Grzegorza Dorsza i Michała Tórza prowadzili 4:0 w 5. min. Tą czterobramkową przewagę elblążanie utrzymywali do 15. min (8:4). W drugim kwadransie szczypiorniści z Olsztyna zaczęli odrabiać straty. W 22. min po bramce Karola Królika po raz pierwszy w tym meczu był remis 9:9.

Przez całą drugą połowę trwała wyrównana walka. Na kwadrans przed końcem bliżej wygrania byli elblążanie, którzy prowadzili 20:18. Wystarczyło jednak pięć minut, żeby szala zwycięstwa zaczęła przechylać się na korzyść Warmii. W 50. min prowadziła 23:22. Na minutę prze końcem to ona także była bliżej sukcesu - było 25:24 dla niej. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy. Tórz na 30 sekund prze końcem trafił z drugiej linii i spotkanie zakończyło się remisem.