Górski maraton rowerowy w Kadynach

2015-08-29 18:17:00(ost. akt: 2015-08-29 18:30:57)

Autor zdjęcia: Sylwester M. Jarkiewicz

Kadyńska trasa MTB należy do tych ciekawszych. Zwolennicy górskich maratonów lubią takie wyzwania, a przygotowana przez Nadleśnictwo Elbląg trasa spełniła ich oczekiwania.
W sobotę 29 bm. do rywalizacji MTB-2015 stanęło 135 zawodników. Do pokonania mieli dystans ok. 50 km, drogi przebiegającej wśród pięknych lasów Wysoczyzny Elbląskiej. Startowali w kilku grupach wiekowych, oddzielnie kobiety i mężczyźni. Wyścigu nie ukończyło 13 zawodników. Głowna przyczyną były awarie sprzętu, które nie wytrzymały próby jazdy w dość ekstremalnych warunkach. Nawet dla solidnie zbudowanego roweru trasa okazała się zbyt ciężka. Upadków było kilkanaście. Niegroźnych w większości. Tylko jeden zakończył się złamaniem obojczyka. Temu poszkodowanemu udzielono stosownej pomocy, inni sami opatrzyli swoje drobne zadrapania. Prawdziwi twardziele!

Wyścig zakończył się zwycięstwem Krzysztofa Krzywego, który całą trasę pokonał w czasie 1 godziny 41 minut i 28 sekund. Zawodnik z Suchacza, Karol Rutkowski startujący w grupie M2 zdobył 18. miejsce w całym maratonie (!) i 8. w swojej grupie wiekowej.

Zawody zorganizowane były przy udziale kilku sponsorów. Tym strategicznym było Nadleśnictwo Elbląg, pozostali to Folwark Kadyny i Urząd Miasta i Gminy Tolkmicko. Warto obejrzeć fotorelację obejmującą ponad 100 zdjęć.

Szczegółowe wyniki: wyniki

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Suchacz