Meblarze po turnieju w Malborku. Jedno zwycięstwo, dwie porażki

2015-08-31 09:12:00(ost. akt: 2015-08-31 09:21:51)

Piłkarze ręczni Mebli Wójcik Elbląg zajęli czwarte, ostatnie miejsce w międzynarodowym turnieju o puchar prezesa Polskiej Spółki Cukrowej w Malborku.
Dwudniowa rywalizacja zakończyła się zwycięstwem mistrza Mołdawii, Olimpusa 85 Kiszyniów, który przegrał tylko jeden mecz (z elblążanami). Jeżeli chodzi o grę „Meblarzy”, to nie ustrzegli się słabszych momentów, brakowało im także często dokładności i skuteczności.

Sokół Browar Kościerzyna — Meble Wójcik Elbląg 25:23 (13:10)
Elblążanie bardzo źle rozpoczęli ten pojedynek. Brakowało determinacji w obronie, a także skuteczności. Nic też dziwnego, że drużyna z Kaszub po kwadransie prowadziła 10:5. Elblążanie „gonili” wynik. W 47. min po golu Michała Tórza był remis 17:17, jednak pięć minut później Sokół prowadził 21:19 i dwubramkowej przewagi nie oddał już do końcowej syreny.

Meble Wójcik — Olimpus 85 Kiszyniów 30:18 (17:7)
Od początku dominującą stroną byli elblążanie. Mołdawianie toczyli wyrównaną walkę tylko do stanu 4:3, a później przewaga zespołu z Elbląga rosła z każdą minutą. Już po 30 minutach było 17:7 dla „Meblarzy”. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie.

Pomezania Malbork — Meble Wójcik 25:22 (13:13)
Od początku był to wyrównany mecz, w którym ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy. Zwycięskie bramki zdobyli w ostatnich dwóch minutach.

Pozostałe wyniki: Pomezania — Olimpus 31:33 (18:16), Pomezania — Sokół 21:21 (10:10), Sokół — Olimpus 30:33 (17:16)
Meble Wójcik: Głębocki, Fiodor, Ram — Olszewski (7 bramek w turnieju), Nowakowski 4, Dorsz 13, Spychalski 11, Szopa 9, Serpina 2, Piotr Adamczak 4, Netz 1, Malandy 4, Paweł Adamczak 9, Tórz 11, Gębala