Wtorek, 25 czerwca 2019. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Dla tej szkoły to szczególny rok. II LO świętuje 70-lecie istnienia. Zdjęcia!

2015-09-01 11:29:02 (ost. akt: 2015-09-01 12:40:06)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Rozpoczęty we wtorek nowy rok szkolny jest szczególny dla II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu. Szkoła, która znajduje się przy ul. Królewieckiej, obchodzi 70-lecie istnienia. Uroczystości odbędą się 10 października.


W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Królewieckiej mieści się Gimnazjum nr 3 oraz II Liceum Ogólnokształcące. W sumie to ponad 900 uczniów, czyli 33 klasy. We wtorek (01.09), podczas uroczystego rozpoczęcia nowego roku szkolnego, przywitała ich m.in. Agnieszka Jurewicz, dyrektor ZSO nr 2.
— Wkroczyliśmy w jubileuszowy rok 70-lecia naszej szkoły oraz 480 rocznicy powstania Gimnazjum Elbląskiego, którego jesteśmy spadkobiercami — przypomniała pani dyrektor. — Mam nadzieję, że ten rok przyniesie wam bardzo dużo satysfakcji. Życzę tego i Wam, i nauczycielom. Mam nadzieję, że uda się wam połączyć wasze pasje i zainteresowania z pasją do nauki. I ta nauka w Gimnazjum nr 3 i II LO będzie dla was wspaniałą przygodą — zwróciła się do uczniów.

Przypomniała także o tym, że dzisiaj obchodzimy rocznicę wybuchu II wojny światowej.
— Na szczęście było to aż 76 lat temu i mam nadzieję, że nigdy się nie powtórzy. Pamiętajcie o tym, bo to od was zależy, jak będzie wyglądał nasz świat — apelowała.

Jakie są oczekiwania dyrekcji szkoły i nauczycieli w związku z rozpoczętym nowym rokiem szkolnym?
— Jesteśmy pełni nadziei na to, że uda się nam zrealizować wszystkie plany i założenia. Liczę, że ten rok będzie obfity w indywidualne sukcesy uczniów, że będą w naszej szkole czuli się dobrze — mówi Agnieszka Jurewicz. — To ważny czas w życiu każdego człowieka, o czym świadczą choćby wspomnienia naszych absolwentów. Mam nadzieję, że uczniowie, którzy obecnie przebywają w murach naszej szkoły, również z rozrzewnieniem będą wspominali czas spędzony u nas.

W II LO trwają przygotowania do zbliżających się obchodów 70-lecia. Zjazd absolwentów odbędzie się już 10 października.
— Pełną sentymentów rocznicę uświetni wiele atrakcji. Odbędzie się msza święta w katedrze św. Mikołaja w intencji uczniów, rodziców, pracowników i absolwentów szkoły, gala w Teatrze Dramatycznym im. A. Sewruka, spotkania klasowe w szkole, zwiedzanie szkoły i jej terenu, catering, a także bal w hotelu Elbląg na Starym Mieście — wylicza Dorota Radomska, rzecznik prasowy II LO.

Szkoła wciąż czeka na zgłoszenia absolwentów, którzy chcą wziąć udział w uroczystościach (więcej na internetowej stronie szkoły oraz w sekretariacie pod nr tel. 55 6258881 lub 55 6258885).
— Serdecznie zapraszamy do nas. Szkoła obchodzi swoje 70-lecie, ale wciąż zadziwia, dopasowując się do bieżącej rzeczywistości. Jej wystrój, nowa hala sportowa, ścieżka dendrologiczna i oferta edukacyjna, z którymi możecie się państwo zapoznać z bliska, są odpowiedzią na wymagania obecnych czasów. Zapraszamy do sentymentalnej konfrontacji, miłych wspomnień, podniosłych wrażeń i dobrej zabawy z nami — zachęca Dorota Radomska.
AKT

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB