Niedziela, 25 sierpnia 2019. Imieniny Belii, Ludwika, Luizy

Młodzi zdolni uczniowie otrzymali stypendia starosty elbląskiego

2015-09-04 15:02:00 (ost. akt: 2015-09-04 14:29:25)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

52 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z powiatu elbląskiego otrzymało w piątek stypendia starosty elbląskiego za wysokie wyniki w nauce. Laureaci to uczniowie ze szkół w Pasłęku i w Gronowie Górnym.


Stypendia otrzymali uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen co najmniej 5,00 (44 stypendia) oraz ci, którzy zdobyli laury na olimpiadach, konkursach tematycznych i plastycznych oraz w zawodach sportowych o zasięgu wojewódzkim i ogólnokrajowym (8 stypendiów). Wysokość przyznanych stypendiów stanowi kwotę pomiędzy 300 zł a 560 zł.

Finansowe wsparcie otrzymali uczniowie z Zespołu Szkół w Pasłęku, Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku oraz z Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. Decyzje o przyznaniu stypendiów zostały im wręczone w piątek podczas sesji Rady Powiatu Elbląskiego.

Młodzi laureaci mówią, że finansowe wsparcie to dobra motywacja do dalszej pracy.
— Ale ja sama staram się sobie wyznaczyć cele i realizować je. Chcę się rozwijać, zdobywać nowe umiejętności, i marzę o tym, by wybić się trochę jako artysta — mówi Maria Morawska, laureatka z Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. — Duża w tym także zasługa szkoły i nauczycieli, którzy pomagają nam organizując m.in. zajęcia pozalekcyjne. Już niedługo rusza w naszej szkole kółko, na którym poznamy zasady animacji. Bierzemy także udział w konkursach, gdzie sprawdzamy swoją wiedzę.

Marysia otrzymała stypendium starosty za ogólne wyniki w nauce, ale są przedmioty, które lubi szczególnie.
— To techniki graficzne i malarstwo, i to w tych przedmiotach celuję, wygrywając konkursy. Lubię także zajęcia z rysunku — opowiada — Dlatego chciałabym kontynuować studia na takich kierunkach, chociaż ostatnio coraz częściej myślę o architekturze lub projektowaniu animacji, grafice komputerowej na uniwersytecie w Poznaniu, lub w Krakowie. W przypadku tego drugiego miasta jest o tyle łatwiej, bo mam tam rodzinę.
as

Stypendyści
Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym
Patrycja Gawron, Dawid Jasiński, Maria Anna Morawska, Maciej Cezary Romańczuk, Alicja Święcicka, Dagmara Lipka.
Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku
Rafał Kabara, Karolina Kosacz, Magdalena Łachmańska, Anna Malinowska, Damian Małejkyj, Mateusz Rapacki, Monika Tyburska, Żaneta Tymicka, Paulina Wolicka, Jakub Zwierski, Paulina Żochowska
• Zespół Szkół w Pasłęku
Martyna Antonkiewicz, Natalia Bogusz, Aleksandra Buczko, Kinga Byk, Aleksandra Ewa Cieśla, Alicja Czarnik, Maciej Dąbrowski, Patrycja Dołmant, Patrycja Duda, Natalia Elbruda, Mateusz Figger, Paulina Filaszkiewicz, Kamil Filipek, Aleksandra Mariola Filipowicz, Justyna Flasińska, Tomasz Goss, Monika Gródkowska, Aleksandra Ignasz, Klauda Juszczak, Patrycja Julita Kowalewska, Natalia Olga Kubaszek, Kacper Tomasz Lamparski, Aleksandra Katarzyna Michałek, Milena Anna Październik, Dominik Potrapeluk, Laura Przysowa, Miłosz Rańcia, Kamila Rozmarynowicz, Ewelina Patrycja Sosnowska, Anna Patrycja Stefanowicz, Cezary Szymborski, Emilia Świstak, Alicja Zaborowska, Liudmila Zankova, Agnieszka Barbara Żemier.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB