Muzyka kameralna w kościele św. Piotra Apostoła w Młynarach
2015-09-11 15:19:14(ost. akt: 2015-09-11 15:22:19)
W najbliższą niedzielę (13.09) w kościele św. Piotra Apostoła w Młynarach odbędzie się koncert „Muzyki Kameralnej dawnych i współczesnych kompozytorów", organizowany w zabytkowych obiektach Warmii i Mazur”. Kościół w Młynarach został wybrany spośród czterech zabytkowych miejsc Warmii i Mazur.
Olsztyński zespół kameralny Pro Musica Antiqua zagra utwory od renesansu do współczesności. Zespół dysponuje bogatym repertuarem, prezentującym muzykę różnych epok. Najchętniej propaguje dzieła mistrzów baroku i wczesnego klasycyzmu.
Zespół zagra w składzie: Leszek Szarzyński (flet), Jerzy Szafrański (obój), Paweł Panasiuk (wiolonczela), Agnieszka Panasiuk (fortepian), Agnieszka Dziewulska-Pawłowska (mezzosopran). Koncert poprowadzi Marek Marcinkowski i mówił będzie o historii, architekturze i muzyce.
Zadanie pn. Koncerty muzyki kameralnej dawnych i współczesnych kompozytorów, organizowanych w zabytkowych obiektach Warmii i Mazur realizowane w ramach pomocy finansowej z samorządu województwa warmińsko-mazurskiego w wysokości 20 tys. zł.
Koncert kameralny w kościele poprzedzi obchody 25-lecia samorządności, które odbędą się w sali widowiskowo-kinowej w Młynarach. W programie obchodów święta samorządności znajdzie się między innymi wręczenie podziękowań dla wieloletnich pracowników samorządowych, radnych i sołtysów oraz nadanie Jerzemu Białobrzeskiemu tytułu Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Młynary i wręczenie medalu za długoletnie pożycie małżeńskie Teresie i Leonowi Tomaszewiczom.
Organizatorami obchodów 25-lecia Samorządności są Burmistrz Miasta i Gminy Młynary oraz Ośrodek Kultury w Młynarach.
Elżbieta Lisowska, dyrektor Ośrodka Kultury w Młynarach
Elżbieta Lisowska, dyrektor Ośrodka Kultury w Młynarach
Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych
Zaloguj się lub wejdź przez
Do Zbysia #1831936 | 83.25.*.* 8 paź 2015 22:55
Ja jestem raczej za rzetelnym wyjaśnieniem sprawy a nie za takim sobie rzuceniem oskarżeń! A spożywanie alkoholu w pracy uważam za naganne. Nie wydaje mi się, aby Twoje informacje były prawdziwe, ponieważ gdyby była to prawda, to życzliwi od razu uprzejmie donieśliby gdzie trzeba.
odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)
wyrozumiały #1829929 | 178.183.*.* 6 paź 2015 14:37
Rozumiem, że najbardziej uzasadnione ekonomicznie jest zwolnienie jednego pracownika MIEJSCOWEGO po to by zastąpić go DWOMA Z POZA GMINY. Władza ma pewnie nadzieję, że wszyscy nabiorą WODY w usta ... a jak nie to wszystko zwali się na SPÓŁKĘ.
Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)
EKONOMISTA #1825393 | 83.25.*.* 29 wrz 2015 22:31
Zastanawiam się nad fenomenem wprowadzania oszczędności w naszej gminie. Mieszkańców się zwalnia z pracy a w ich miejsce przyjmuje się ludzi spoza naszej gminy, za dużo większe pieniądze. To dopiero zaczyna tworzyć się UKŁAD. I to układ ludzi, którzy w nosie mają dobro gminy. Patrzą tylko na swój portfel i robią wszystko aby nie narazić się władzy.
Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)
spostrzegawczy #1816290 | 83.20.*.* 16 wrz 2015 21:05
Czy to nagrodzone nalewki smakował p. burmistrz?. Widać było, że do degustacji solidnie się przyłożył!!! A mieszkańcom czyściocha czy nocą pędzona! czepiam się, bo mnie nie obdarowano ! Widać trzeba było sobie na takie wyróżnienie zasłużyć !
Ocena komentarza: warty uwagi (12) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)
Trzeźwy imprezowicz #1816268 | 83.20.*.* 16 wrz 2015 20:32
Może i swój chłop - tylko dla kogo? Mnie jako mieszkańcowi miasta wstyd było za „to” zachowanie przed gośćmi i tutejszym społeczeństwem. Prawdą jest, że każdego można wybrać ale nie każdy się nadaje do wypełniania powierzonych mu obowiązków. Jak mówią można mieć wykształcenie, tytuły, eksponowane stanowiska ale z kulturą osobistą trzeba się urodzić. Klasę i styl się posiada, tego nie możne się nauczyć! Niestety, na każdym kroku widać braki w tym obszarze. A można było przez cztery lata obserwować poprzednika i choć odrobinę sobie przyswoić! !!
Ocena komentarza: warty uwagi (14) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)