Start Elbląg wygrał w Kościerzynie 21:17

2015-09-12 18:11:39(ost. akt: 2015-09-13 12:33:59)
Start Elbląg przed sezonem 2015/2016

Piłkarki ręczne Startu Elbląg zgodnie z planem pokonały w sobotę na wyjeździe UKS PCM Kościerzyna 21:17 (12:9). Za tydzień elbląskie szczypiornistki po raz pierwszy wystąpią w Elblągu, a ich rywalem będzie Vistal Gdynia.
Elblążanki do meczu przystąpiły bez Ewy Andrzejewskiej , Patrycji Swierżewskiej (sprawy zdrowotne), a mimo to nie miały problemu z zainkasowaniem kompletu punktów.
Początek spotkania to dominacja gry obronnej obu zespołów i dobrze spisujących się w nich bramkarek. W konsekwencji kibice pierwszego gola zobaczyli dopiero w 7 minucie gry za sprawą elblążanki Aleksandry Kwiecińskiej. Jednak miejscowe nie dawały za wygraną i w 13 minucie wyszły na prowadzenie 4:2. Bardziej doświadczone elblążanki tylko w pierwszym kwadransie dały się wyszumieć beniaminkowi. Później, grając bardziej urozmaiconą grę, przeszły do zdecydowanych ataków i na efekty długo nie trzeba było czekać. W 23 min. za sprawą Joanny Wagi wygrywały już 9:5. Mimo ambitnej gry, zespół z Kaszub do przerwy przegrywał 9:12.

Druga część meczu rozpoczęła się od serii błędów obu drużyn. W 39 min gospodynie zdobyły kontaktowego gola i na tablicy wyników pojawił się rezultat 12:13. Trzy min później elblążanki prowadziły 15:13. Kolejne pięć goli z rzędu zdobyły podopieczne trenera Andrzeja Niewrzawy i w tym momencie elblążanki prowadziły 20:13. W samej końcówce miejscowe odrobiły trochę strat. Bohaterką meczu była Joanna Waga, zdobywczyni 11 goli. Nie pomyliła się ani razu przy rzutach karnych, zdobywając sześć goli z 7 metra.

Pozostałe wyniki:
Pogoń Baltica Szczecin — Metraco Zagłębie Lubin 31:26 (15:10), KPR Jelenia Góra — Energa Koszalin 25:36 (9:17), Olimpia Beskid Nowy Sącz — AZS Łączpol AWF Gdańsk 33:27 (15:14), Ruch Chorzów — Piotrcovia Piotrków Tryb 24:19 (15:10), Vistal Gdynia — Selgros Lublin (niedziela, godz. 14.30).