Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

"Odszedłeś, ale żyjesz w naszej pamięci". SP 4 wygrała memoriał Piotra Szustka

2015-09-14 14:20:00 (ost. akt: 2015-09-14 17:48:52)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Po raz trzeci odbył się turniej piłki nożnej poświęcony pamięci Piotra Szustka. Tym razem najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 4 w Elblągu.

Piotr Szustek
 
zmarł w sierpniu 2013 r. w wieku 46 lat. Przez wiele lat trenował kajakarstwo w Olimpii Elbląg, później był trenerem, a także działaczem. Promował kajakarstwo wyczynowe, a także turystyczne. Przez 22 lata był związany ze Szkołą Podstawową nr 14 przy ul. Mielczarskiego w Elblągu. To właśnie tutaj, na przyszkolnym Orliku, rozegrano w poniedziałek (14.09) turniej piłki nożnej poświęcony jego pamięci.

Memoriał Piotra Szustka odbył się po raz trzeci.
— W tym roku do udziału w turnieju zaprosiliśmy uczniów z elbląskich szkół podstawowych z rocznika 2003, to jest szóstych klas — mówi Andrzej Rusznicki, organizator memoriału, nauczyciel SP 14.

Wszystkich wchodzących na boisko witała tablica z napisem „Odszedłeś, ale żyjesz w naszej pamięci”.
— Piotr był zawsze uśmiechniętym facetem z poczuciem humoru, który nie bał się pracować społecznie na rzecz kajakarstwa. Był trenerem, później prezesem sekcji — wspomina Andrzej Rusznicki. — Był wieloletnim nauczycielem wychowania fizycznego, a także przez siedem lat wicedyrektorem naszej placówki. Angażował się w lekcje i zajęcia pozalekcyjne. Zmarł o wiele za wcześnie. Walczył dzielnie z chorobą, wszyscy mieliśmy nadzieję, że będzie dalej pracował z nami. Niestety, zmogła go choroba. Zasłużył na to, żeby uczcić jego pamięć — dodaje.

Młodym piłkarzom uczestniczącym w memoriale dopisywała skuteczność. Podczas trwającego prawie trzy godziny turnieju zdobyli w sumie 42 bramki. Najlepsza okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 4, która w decydującym spotkaniu pokonała rówieśników z SP 14 6:4 (2:2). Trzecie miejsce zajęli młodzi zawodnicy SP 25.

W poprzednich latach memoriał Piotra Szustka wygrywały: SP 19 w 2013 . oraz SP 25 w 2014 r.
AKT


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB